Cezayir

Cezayir Ticari Vize

Cezayir ticari vize, turistik vizeden farklı olarak danışmanlık dosyasına eklemeniz gereken birçok dosya barındırmaktadır. Ticari vize ile iş seyahati, fuar, konferans, sempozyum gibi etkinliklere katılım sağlanabilmektedir.

Cezayir ticari vize ile yapılacak seyahatin amacını vize danışmanlık dilekçesi ve danışmanlık formunda net bir şekilde bildirilmeniz gerekmektedir. Ayrıca Cezayir ticari vize danışmanlık dilekçesi ve formunda yer alan bilgilerin, danışmanlık dosyasındaki belgelerle de desteklenmesi, kanıtlanması gerekmektedir. Bu konuyla ilgili daha detaylı bilgi için bizlere ulaşabilirsiniz.

Cezayir ticari vize danışmanlıksunda bulunan kişiler çalıştıkları şirkete ait bazı belgeleri danışmanlık dosyasında konsolosluğa ibraz etmek zorundadırlar. Şirket faaliyet dosyası, imza sirküleri, Cezayir’de gidilecek yerden alınan davetiye mektubu vb. belgeler ticari vize danışmanlık dosyasında mutlaka yer almalıdır. Bu tür prosedürlerle uğraşmadan, konsolosluğa gitmenize bile gerek kalmadan vize danışmanlıksunda bulunmak için bizleri arayabilirsiniz.

Cezayir Ticari Vize Nedir?

Cezayir ticari vize, Cezayir’e ticari amaçlarla seyahat planlayan kişilerin alması gereken vize tipidir. Maddi gelir elde etmek, işinizle ilgili fuarlara ve konferanslara gitmeniz için Cezayir ticari vize danışmanlıksu yapmak zorundasınız. 90 güne kadar vizeden muaf tutulan pasaport türlerinden birine sahip olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları da ticari amaçlı seyahatte bulunacaklarsa Cezayir ticari vize almaları gerekmektedir.

Cezayir ticari vize, ticaret amaçlı kişilere ülkeye giriş izni vermektedir. Bu vize tipi üç farklı türde alınabilmektedir. Cezayir ticari vize; 30 günlük tek girişli ya da çok girişli ve 90 günlük çok girişli olarak 3 farklı şekilde verilebilmektedir.

Cezayir Ticari Vizesi için Gerekli Evraklar

Cezayir’e yapılacak olan seyahatler, ülkeye gidiş amacına göre kategorize edilerek farklı vize türlerine tabi tutulmaktadır. Bu nedenle hangi amaçla ülkeye ziyaret edeceğinizi belirlemeli ve bu doğrultuda gerekli olan vize türüne başvurmalısınız. Danışmanlıksunda bulunacağınız vize türüne göre gerekli evrakları hazırlamanız gerekecektir.

Pasaport: Cezayir ticari vize için gereken belgelerin en önemli danışmanlık yapan kişinin pasaportudur. Danışmanlık yapılacak pasaport 10 yıldan eski olmamalıdır ve en az 2 sayfası boş olmalıdır. Danışmanlıkda kullanılan pasaport yıpranmamış olmalıdır. Ayrıca pasaportun seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliği bulunmak zorundadır.

Vize danışmanlık sahibi kişi eski pasaportlarını da danışmanlık evraklarına eklemelidir. Eski pasaportları elinde bulunmuyor ise Emniyet Şube Müdürlüğü’nden pasaport protokol belgesi alarak danışmanlık dosyası içerisine eklemesi gerekmektedir.

İngilizce Vize Talep Dilekçesi: Cezayir Konsolosluğu ticari vize danışmanlıksu yapan kişinin seyahat amacının ticari amaçlı olduğunu kanıtlamasını istemektedir. Vize talep dilekçesinde seyahatin amaçları, gidiş – dönüş tarihleri, Cezayir’de gidilecek olan fuar, sempozyum veya iş görüşmesi gibi etkinliklerin bilgilerini sunmanız gerekmektedir. Vize talep dilekçesinde yanlış beyanlar vermek, Cezayir Konsolosluğunun vize danışmanlıknuzu reddetmesiyle sonuçlanacaktır. Bu nedenle sadece kanıtlanabilir bilgileri, belgeleriyle birlikte konsolosluğa sunmanız gerekmektedir.

Hazırlanacak olan vize talep dilekçesinde işveren şirket ya da ortak olarak yer alınacak kuruluşun imzası ve kaşesi bulunmalıdır. Dilekçe içerisinde seyahatin masraflarını karşılayacak kişi veya şirketin bilgileri de yer almak zorundadır.

Cezayir Vize Danışmanlık Formu: Cezayir ticari vize danışmanlık formu, dilekçede olduğu gibi sadece kanıtlanabilecek, doğru bilgileri içermek zorundadır. Bu vize danışmanlık formu iki adet hazırlanmalıdır. Yanlış, yalan, kanıtlanamayan herhangi bir bilgi vize danışmanlıknuzun olumsuz sonuçlanmasına neden olabilmektedir. Ayrıca yanlış beyanlardan dolayı hakkınızda cezai işlem de yapılabilmektedir.

2 Adet Biyometrik Fotoğraf: Biyometrik fotoğraf artık vizeler için standart bir fotoğraf biçimi haline gelmiştir. Bu fotoğraflar; 2 adet, arka fonu beyaz, son 3 ay içerisinde çekilmiş olmak zorundadır. Fotoğrafta yüzünüzün tanınır olması en önemli unsurdur. Fotoğrafların boyutları 3 cm x 3,5 cm olmak zorundadır.

Davetiye Mektubu: Cezayir ticari vize danışmanlıksunda bulunan kişi danışmanlık belgeleri içerisine mutlaka Cezayir’deki bir işyerinden, şirketten gelen davetiye eklemek zorundadır. Cezayir ticari vize için en gerekli belgeler arasında yer alan davetiye, Cezayir’de bulunan şirketin antetli kağıdına, ıslak imzalı ve şirketten tarafından kaşelenmiş şekilde hazırlanmalıdır. Ayrıca bulunulan bölgedeki Cezayir belediyesinin bu davetiyeyi onaylamış olması gerekiyor. Davetiye içerisinde seyahat amacının ne olduğu yer almak zorundadır.

Nüfus Cüzdanı Fotokopisi: Türkiye Cumhuriyeti nüfus cüzdanı veya kimlik kartı fotokopisi belgeler arasında bulunmalıdır.

Cezayir Ticari Vize Kaç Günde Çıkar?

Cezayir ticari vize danışmanlık belgeleri eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlandığı takdirde 15 iş günü içerisinde konsolosluk tarafından değerlendirilir ve sonuçlandırılır. Ancak vize çıkış süresi yoğunluğa göre veya dosya, belge eksikliğine göre uzayabilmektedir. Bu nedenle Cezayir ticari vize danışmanlıkları seyahatten en az 1 ay önce yapılmalıdır. Cezayir ticari vize çıkış süresiyle ilgili detaylı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Cezayir Ticari Vize Ücreti Ne Kadardır?

Cezayir ticari vize ücretleri, vizenin kaç günlük, kaç giriş – çıkışlı olacağına göre değişiklik göstermektedir. Cezayir vizesi ücretlerini, Cezayir Başkonsolosluğu vize danışmanlık işlemlerinin başlayabilmesi için talep etmektedir.  Vize danışmanlıksu reddedilen kişilere vize danışmanlık ücretleri iade edilmemektedir.

Cezayir Ticari Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Cezayir ticari vize işlemleri Cezayir Konsolosluğunda gerçekleştirilmektedir. Cezayir ticari vize danışmanlıksunda bulunan kişi, Cezayir’e yapacağı seyahatin amacını Cezayir Konsolosluğuna belgelerle kanıtlamak zorundadır. Vize talep dilekçesinde hiçbir yanlış, yalan beyan yer almamalıdır.  Bu tip danışmanlıklarda vize danışmanlıknuz reddedilir ve başvuran kişi hakkında cezai işlem uygulanabilir.

Cezayir Devleti, ülkesine yapılan ticari vize danışmanlıklarını ülke ekonomisini dengede tutmak amacıyla bir hayli fazla araştırmaya tabi tutmaktadır. Vize danışmanlık formunuz, vize talep dilekçeniz ve davetiye mektubunuz danışmanlık dosyanızda yer almak zorundadır. Ayrıca vize talep diilekçenizde belirttiğiniz her bilgiyi, belgelerle kanıtlamanız gerekmektedir.

Cezayir Ticari Vize Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Cezayir Konsolosluğu ticari vize danışmanlıksu yapan kişinin seyahat amacının ticari amaçlı olduğunu kanıtlamasını istemektedir. Vize talep dilekçesinde seyahatin amaçları, gidiş – dönüş tarihleri, Cezayir’de gidilecek olan fuar, sempozyum veya iş görüşmesi gibi etkinliklerin bilgilerini sunmanız gerekmektedir. Vize talep dilekçesinde yanlış beyanlar vermek, Cezayir Konsolosluğunun vize danışmanlıknuzu reddetmesiyle sonuçlanacaktır. Bu nedenle sadece kanıtlanabilir bilgileri, belgeleriyle birlikte konsolosluğa sunmanız gerekmektedir.

Hazırlanacak olan vize talep dilekçesinde işveren şirket ya da ortak olarak yer alınacak kuruluşun imzası ve kaşesi bulunmalıdır. Dilekçe içerisinde seyahatin masraflarını karşılayacak kişi veya şirketin bilgileri de yer almak zorundadır.

Cezayir Ticari Vizesi Fotoğraf Ölçüsü Nasıl Olmalıdır?

Cezayir ticari vize danışmanlık dosyasında kullanılacak biyometrik fotoğraf 3 cm x 3,5 cm boyutlarında olmalıdır. Ayrıca biyometrik fotoğrafların arka fonu beyaz olmalı ve 3 aydan daha eski olmamalıdır.

Cezayir Ticari Vizesi Nereden Alınır?

Cezayir ticari vize Cezayir Konsolosluğu ya da Cezayir Büyükelçiliği tarafından verilebilmektedir. Cezayir Devleti’nin Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisindeki temsilcisi olan büyükelçilik ve konsolosluk vize işlemlerinin yanı sıra diplomatik ilişkileri de yönetmektedir.

Cezayir ticari vize danışmanlıksu yapmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Cezayir konsolosluğu ya da büyükelçiliğe danışmanlıkda bulunmak zorundadır. Cezayir Ankara Büyükelçiliği ve Cezayir İstanbul Başkonsolosluğu bölgelere göre hizmet vermektedir. İstanbul ve çevresindeki illerde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Cezayir İstanbul Başkonsolosluğu’nda işlem yapabilmektedir. Geriye kalan tüm bölgeler için Ankara Büyükelçiliği hizmet sunmaktadır.

Cezayir ticari vize danışmanlıksunda bulunmak istiyorsanız ve sıkıntılı prosedürlerle uğraşmak istemiyorsanız bize ulaşarak vize danışmanlıksu konusunda yardım alabilirsiniz.  

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu