Cezayir

Cezayir Çalışma Vizesi

Cezayir çalışma vizesi Cezayir’e bir şirkette, fabrikada veya firmada çalışmak için gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının başvurması gereken vize türüdür. Cezayir Devleti, ülkedeki iş – işçi dengesini koruyabilmek için çalışma vizesi danışmanlıklarını çok detaylı olarak incelemektedir.

Cezayir çalışma vizesi hakkında daha detaylı bilgi almak için bizlere ulaşabilir, gerekli belgeler ve izinler için destek alabilirsiniz.

Cezayir Çalışma Vizesi Nereden Alınır?

Cezayir çalışma vizesi Cezayir Konsolosluğu ya da Cezayir Büyükelçiliği tarafından verilebilmektedir. Cezayir Devleti’nin Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisindeki temsilcisi olan büyükelçilik ve konsolosluk vize işlemlerinin yanı sıra diplomatik ilişkileri de yönetmektedir.

Cezayir çalışma vizesi danışmanlıksu yapmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Cezayir Konsolosluğu ya da Cezayir Büyükelçiliği’ne danışmanlık yapması gerekmektedir. Cezayir Ankara Büyükelçiliği ve Cezayir İstanbul Başkonsolosluğu kendilerine ayrılan bölgelere hizmet sağlamaktadır. İstanbul ve çevre illerinde ikamet eden vatandaşlarımız Cezayir İstanbul Başkonsolosluğu’na vize danışmanlıksu yapabilmektedir. Geriye kalan tüm bölgeler içinse Cezayir Ankara Büyükelçiliği hizmet vermektedir.

Cezayir çalışma vizesi danışmanlıksu yapmayı istiyorsanız ve konsoloslukların sıkıntılı prosedürleriyle uğraşmak için zamanınız bulunmuyorsa bize ulaşarak vize danışmanlıksu konusunda destek alabilirsiniz. 

Cezayir Çalışma Vizesi İşlemleri Nasıl Yapılır?

Cezayir çalışma vizesi danışmanlıksu yapılırken diğer vize türlerinden farklı evraklar istenmektedir. Cezayir çalışma vizesi, Cezayir’de çalışmak için alınacağı için Cezayir’de bulunan işyeri, şirket veya fabrikadan özel antetli kağıda hazırlanmış bir davetiye belgesi gerekmektedir. Bu belge olmadan Cezayir çalışma vizesi danışmanlıksu kesinlikle kabul edilmeyecektir. Bu belge mutlaka İngilizce veya Fransızca olarak hazırlanmış olmalıdır.

Cezayir resmi devleti, ülkelerindeki istihdam oranını dengeli bir şekilde yürütmek için, göçmen işçilerin detaylarını çok fazla incelemeye tabi tutmaktadır. Cezayir çalışma vizesi danışmanlıksu yapılırken, belgelerde kesinlikle yalan, yanlış, hatalı bir bilgi yazılmaması gerekmektedir. Böyle belgelerle danışmanlık yapan kişilerin vize danışmanlıkları reddedilmektedir. Aynı zaman cezai işlem de uygulanarak, Cezayir’e girişleri süresiz olarak yasaklanabilmektedir.

Cezayir çalışma vizesi danışmanlık belgeleri eksiksiz olarak hazırlandıktan sonra, vize danışmanlıknuzu bölgenize göre Cezayir İstanbul Başkonsolosluğu veya Cezayir Ankara Büyükelçiliğine yapmanız gerekmektedir.

Cezayir’de bir iş ortaklığı kurmayı düşünüyorsanız, iş ortağı olunacak kişi şirket bilgilerini içeren belgeler ve özel bir davetiye mektubuyla sizi Cezayir’e davet etmelidir. Bu davetiye ortaklık kurulacak şirketin antetli kağıdına İngilizce olarak hazırlanmalıdır.

Cezayir çalışma vizesi alarak normal bir işçi olarak gidilecekse, işveren şirket size sundukları sözleşmeyi, şirket bilgileriyle birlikte bir davetiyeyi size göndermelidir.

Cezayir çalışma vizesi hakkında detayları öğrenmek, çalışma vizesi belgeleri hakkında soru sormak veya Cezayir çalışma vizesi danışmanlıksu yapmak için bizden destek alabilirsiniz.

Cezayir Çalışma Vizesi için Gerekli Evraklar

İş Sözleşmesi: Cezayir’de bulunan şirketle yapılmış olan işe giriş sözleşmesi. Bu belge Cezayir Çalışma Bakanlığı tarafından onaylanmış olmalıdır. Bu belgeyle birlikte Türkiye’ye geri dönüş taahhütnamesi istenmektedir.

Geçici Çalışma İzni: Bu izni sizin adınıza çalışacağınız şirket Cezayir Devleti’ne danışmanlık yaparak almalıdır.

Pasaport: Danışmanlık yapılacak pasaport yıpranmamış olmalı ve 10 yıldan eski olmamalıdır, en az 2 sayfası boş olmalıdır. Ayrıca pasaportun ülkeye dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliği bulunmak zorundadır.

Vize danışmanlık sahibi kişi eski pasaportlarını da danışmanlık evraklarına eklemelidir. Eski pasaportları elinde bulunmuyor ise Emniyet Şube Müdürlüğü’nden pasaport protokol belgesi alarak danışmanlık dosyası içerisine eklemesi gerekmektedir.

İngilizce Vize Talep Dilekçesi: Bu belgeyi sizler için Cezayir’de bulunan şirket hazırlamalıdır. Şirketin antetli kağıdına, ıslak imzalı olacak şekilde İngilizce yazılmalıdır. Cezayir çalışma vizesi için bu belge şarttır.

2 Adet Biyometrik Fotoğraf: Biyometrik fotoğraf artık vizeler için standart bir fotoğraf biçimi haline gelmiştir. Bu fotoğraflar; 2 adet, arka fonu beyaz, son 3 ay içerisinde çekilmiş olmak zorundadır. Fotoğrafta yüzünüzün tanınır olması en önemli unsurdur. Fotoğrafların boyutları 3 cm x 3,5 cm olmak zorundadır.

Davetiye Mektubu: Cezayir’deki şirket tarafından, şirketin antetli kağıdına İngilizce veya Fransızca olarak hazırlanmış işe giriş ve davetiye belgesi. Bu belge Cezayir çalışma vizesi danışmanlıknuzun olumlu sonuçlanması açısından oldukça önemlidir.

Nüfus Cüzdanı Fotokopisi: Türkiye Cumhuriyeti nüfus cüzdanı veya kimlik kartı fotokopisi Cezayir çalışma vizesi danışmanlık evrakları arasında bulunmalıdır.

Cezayir Çalışma Vizesi Ücretleri

Cezayir çalışma vizesi ücretleri Cezayir Konsoloslukları tarafından belirlenmektedir ve ücret her yıl değişiklik göstermektedir. Bahsi geçen vize ücreti, Cezayir çalışma vizesi danışmanlıknuzun işleme alınabilmesi için mutlaka ödenmelidir ve banka dekontu danışmanlık belgeleri arasına eklenmelidir.

Bu ücret ödenmedi takdirde Cezayir çalışma vizesi danışmanlıknuz işleme alınmayacaktır.

Cezayir vizesi danışmanlık ücretlerinin detaylarını öğrenmek ve danışmanlıknuzu bizimle birlikte yaparak kolayca vize sahibi olmak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Cezayir Çalışma Vizesi Danışmanlıksu Kaç Günde Sonuçlanır?

Cezayir çalışma vizesi danışmanlıkları eğer danışmanlık dosyasında eksik bir belge, hatalı bir bilgi veya yanlış bir beyan bulunmuyorsa genel olarak ortalama 10 – 15 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Yanlış beyanlarla Cezayir çalışma vizesi danışmanlıksunda bulunan kişilerin danışmanlıkları reddedilmektedir, ayrıca konsoloslukların bu kişiler için cezai işlem yapma hakları bulunmaktadır.

Cezayir çalışma vizesi danışmanlıkları normal durumlarda 10 – 15 iş günü içerisinde sonuçlanıyor olsa da vize danışmanlık işlemlerinizi seyahatinizden 1 ay önceden başlatmanız önerilmektedir. Herhangi bir yoğunluk veya ek belge talebi durumunda vize değerlendirme ve sonuçlandırma süreci uzayabilmektedir.

Vize değerlendirme ve sonuçlandırılma aşamalarının takibi için bizlere ulaşabilir ve vize danışmanlıknuz hakkında detayları öğrenebilirsiniz.

Cezayir Çalışma Vizesi için Davetiye Gerekli Midir?

Cezayir çalışma vizesi için mutlaka Cezayir’de bulunan bir şirketten alınan davetiye gereklidir. Cezayir çalışma vizesinin amacı Cezayir’de çalışmak olduğu için Cezayir Konsolosluğu bu durumu belgelerle kanıtlamanızı isteme hakkına sahiptir.

Cezayir’de çalışma izni olmayan kişiler Cezayir çalışma vizesi alamayacağı için işverenden gelen davetiye önem arz etmektedir. Bu davetiye sizin Cezayir çalışma vizesi alarak Cezayir’de çalışacağınızın kanıtı olmaktadır.

Cezayir Çalışma Vizesi Talep Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Cezayir çalışma vizesi talep dilekçesi Cezayir Başkonsolosluğu ve Cezayir Büyükelçiliği’ne hitaben yazılmak zorundadır. Cezayir’de bulunulacak tarihler arasında gerçekleştirilecek tüm faaliyetler, çalışacak olan şirketin bilgileri, çalışma süresi ve konaklama yapılacak yer bilgileri bu belge içerinde yer almak zorundadır. Bu belge şirketin antetli kağıdına İngilizce olarak hazırlanmalı ve belgenin üzerinde şirket yetkilisinin ıslak imzası, şirket kaşesi bulunmalıdır.

Cezayir çalışma vizesi talep dilekçesi ve diğer danışmanlık belgelerinizin hazırlanması ve danışmanlıknuzu kolayca gerçekleştirerek vize almak için yetkililerimize ulaşabilir ve destek alabilirsiniz.

Cezayir Çalışma Vizesi Fotoğraf Nasıl Olmalıdır?

Biyometrik fotoğraf artık vizeler için standart bir fotoğraf biçimi haline gelmiştir. Bu fotoğraflar; 2 adet, beyaz arka fona sahip,  güncel son 3 ay içerisinde çekilmiş olmak zorundadır. Fotoğrafta yüzünüzün tanınır olması en önemli bir şarttır. 

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu