Cezayir

Cezayir Basın, Tedavi, Grup, Kültür Vizesi

Cezayir basın, tedavi, grup, kültür vizesi Cezayir Konsolosluğu tarafından kısa süreli vizeler kapsamında değerlendirmeye tabi tutulmaktadır. Cezayir turist vizesiyle aynı kapsamda olsalar da Cezayir basın, tedavi, grup, kültür vizesi için Cezayir Konsolosluğu ek belgeler talep edebilmektedir.

Cezayir basın, tedavi, grup, kültür vizesi hakkında daha detaylı bilgiler için bu yazıyı okuyabilir ve bizi arayarak kolayca vize danışmanlıksunda bulunabilirsiniz.

Cezayir Basın, Tedavi, Grup, Kültür Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Pasaport: Cezayir turistik vize danışmanlıksunda kullanılacak olan pasaport en fazla 10 yıllık olabilir. 10 yıldan daha eski pasaportlarla yapılan Cezayir vizesi danışmanlıkları kesinlikle reddedilmektedir. Ayrıca pasaportun seyahat bitiş süresinden itibaren en az 6 ay geçerliliği bulunması ve en az 2 sayfasının da boş bulunması gerekmektedir. Eğer mevcutsa eski pasaportları da danışmanlık dosyasına eklemeniz, vize danışmanlıknuz için olumlu etkide bulunacaktır.

Vize Danışmanlık Dilekçesi: Vize danışmanlık dilekçesi Cezayir konsolosluğunun istediği gibi, İngilizce ya da Fransızca yazılmak zorundadır. Türkçe yazılan dilekçeler işleme alınmamaktadır. Cezayir Konsolosluğuna hitaben yazılmalı, seyahatinizin amacı, seyahatin başlangıç – bitiş tarihleri belirtilmeli ve konaklama bilgileri sunulmalıdır. Sunulan bilgilerin doğruluğu danışmanlık dosyasına ekleyeceğiniz evraklarla kanıtlanabilir olmak zorundadır.

Vize Danışmanlık Formu: Danışmanlık formunda vize talep dilekçesinde yer alan bilgileri destekleyici bilgiler verilmeli ve bu bilgiler belgelerle kanıtlanmalıdır. 2 adet vize danışmanlık formu hazırlanmak zorundadır.

Davetiye: Eğer bir tur şirketiyle Cezayir’e seyahat edilecekse tur şirketinin bilgilerinin yer aldığı tur sözleşmesi danışmanlık belgelerinizin arasına eklenmelidir. Ayrıca antetli kağıda bir davetiye mektubu hazırlanmalıdır. Bu davetiye içerisinde tur şirketinin sizi Cezayir’e nasıl, ne zaman ulaştıracağı ve Cezayir’de konaklama yapacağınız yerin bilgilerini sunmak zorundadır.

Biyometrik Fotoğraf: Biyometrik fotoğraf artık vizeler için standart bir fotoğraf biçimi haline gelmiştir. Bu fotoğraflar; 2 adet, arka fonu beyaz, son 3 ay içerisinde çekilmiş olmak zorundadır. Fotoğrafta yüzünüzün tanınır olması en önemli unsurdur. Biyometrik fotoğrafların 3 x 3,5 cm boyutunda olması gerekmektedir.

Seyahat Sağlık Sigortası: 40.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası poliçesi.

Bu belgelerin yanında vize danışmanlık evraklarının içerisine yolculuk ve konaklama bilgilerini içeren belgeleri de eklemeniz gerekmektedir. Vize danışmanlıksu esnasında gereken belgeler hakkında daha detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

Cezayir Grup Vizesi

Cezayir grup vizesi özel bir vize türüdür. Bu vize Cezayir Devleti tarafından grupça seyahat etmek isteyen ortak pasaport sahiplerine verilmektedir. Bu vizeye sahip olan ortak pasaport sahibi kişiler grupça Cezayir’e giriş yapabilmektedirler.

Cezayir Kültürel Ziyaret Vizesi

Cezayir’e kültürel, bilimsel veya sportif etkinliklere katılma nedeniyle seyahat etmek isteyen kişilerin Cezayir kültürel ziyaret vizesi danışmanlıksu yapması gerekmektedir. Cezayir kültürel ziyaret vizesi danışmanlıksu yapabilmek için bu etkinliklerden bir davetiye gelmiş olması gerekmektedir. Bu davetiyenin etkinliği düzenleyen firmanın antetli kağıdına yazılmış olması gerekmektedir, ayrıca bu davetiye ıslak imzalı ve onaylı olmalıdır.

Cezayir kültürel ziyaret vizesi 30 günlük, tek girişli ve çok girişli ve 90 günlük çok girişli olarak verilebilmektedir.

Cezayir Basın Vizesi

Cezayir bazı meslek gruplarına özel vize sunan ülkelerdedir, basın mensupları da o mesleklerden biridir. Türkiye’den Cezayir’e seyahat etmek isteyen basın mensupları da bu meslek gruplarına dâhil edilmiştir. Cezayir basın vizesi almak için 2 adet basın vizesi danışmanlık formu doldurulmalıdır, ayrıca danışmanlık sahibi kişi herhangi bir basın kuruluşunda çalıştığını ispat etmek zorundadır.

Cezayir basın vizesi danışmanlıksunda bulunan basın mensubu çalıştığı basın kuruluşundan onaylı belgeler alarak basın kuruluşunda çalıştığını ispat etmek zorundadır. Basın kimliği ve fotokopisini de vize danışmanlık belgeleri arasında yer almalıdır. Ayrıca basın vizesi danışmanlıksu için yazılması gereken dilekçe de çalışılan basın kuruluşu tarafından şirketin antetli kağıdına yazılmalı ve imzalanarak onaylanmalıdır.

Cezayir basın vizesi danışmanlıksu sırasında, basın mensubu kişinin Cezayir’e götüreceği ekipmanların listesinin de konsolosluğa verilmesi gerekmektedir. Cezayir’de yaşanabilecek sağlık gereksinimleri ve tedavi masrafları için seyahat sağlık sigortası yapılmalıdır. Sağlık sigortasının geçerlilik süresi vize süresini kapsamalıdır.

Cezayir bası vizesi 30 ve 90 günlük süreler için verilen Cezayir basın vizesi, tek girişli veya çok girişli olabilmektedir.

Cezayir Tıbbi Tedavi Vizesi

Cezayir’e tedavi amaçlı yapılacak seyahatler için olan vize türüdür. Cezayir’e giriş yapma hakkına sahip olmak ve tedavi olmak için bu vize türüne danışmanlık yapılması gerekmektedir. Cezayir’e tedavi amaçlı seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tedavi detaylarını belgelerle kanıtlamak durumundadırlar. Bu nedenle bir hastaneden veya doktordan sağlık durumunu gösteren raporu alınması gerekmektedir.

Sağlık masraflarını karşılayabilecek maddi yeterliliğe sahip olduğunuzu da belgelerle ispat etmek durumundasınız. Eğer Cezayir’e tedavi amaçlı seyahat etmek istiyorsanız bizimle iletişime geçerek gerekli detayları öğrenebilirsiniz.

Cezayir Basın, Tedavi, Grup, Kültür Vizesi İçin Dilekçe Nasıl Yazılır?

Cezayir Basın, Tedavi, Grup, Kültür Vizesi için yazılması gereken vize talep dilekçeleri Cezayir Başkonsolosluğu ve Cezayir Büyükelçiliği’ne hitaben İngilizce veya Fransızca olarak yazılmalıdır. Danışmanlıksunu yapacağınız türe göre seyahatin amacı, süresi ve konaklama, ulaşım bilgilerinin detayları verilmelidir. Dilekçede belirtilen bilgilerin belgelerle ispat ediliyor olabilmesi gerekmektedir. Cezayir Basın, Tedavi, Grup, Kültür Vizesi dilekçesi ıslak imzalı olmalıdır.

Vize talep dilekçesinde kesinlikle hatalı, yanlış bilgi verilmemelidir. Dilekçede bahsi geçen bilgileri ispat edemediğiniz takdirde vize danışmanlıknuz direkt olarak reddedilecektir. Bu tür reddedilme işlemlerinde itiraz hakkınız da bulunmamaktadır. Ayrıca reddedilen vize danışmanlıkları için vize harç ücretinin iadeleri yapılmamaktadır.

Vize talep dilekçesiyle ilgili bilgi almak, dilekçenin nasıl yazıldığı hakkında destek almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Cezayir Basın, Tedavi, Grup, Kültür Vizesi Ücretleri Ne Kadar?

Cezayir basın, tedavi, grup, kültür vizesi ücreti, seyahatin amacı ve süresine göre değişiklik göstermektedir. Danışmanlık yapılan Cezayir vizesi türü ve kaç girişli olduğu da vize ücretlerini etkileyen faktörler arasındandır. Cezayir basın, tedavi, grup, kültür vizesi ücretleri hakkında daha detaylı bilgilere bizi arayarak ulaşabilirsiniz.

Cezayir Basın, Tedavi, Grup, Kültür Vizesi Nereden Alınır?

Cezayir basın, tedavi, grup, kültür vizeleri de diğer vize türleri gibi Cezayir Başkonsolosluğu ve Cezayir Büyükelçiliği’ne vize danışmanlıkları yapılabilmektedir. Ancak konsolosluk ve büyükelçilik tarafından yetkilendirilen vize danışmanlık kurumları da bulunmaktadır.

Konsolosluğa gitmeden vize danışmanlıksunda bulunmak ve vize danışmanlık esnasında problem çıkarabilecek durumlarla uğraşmamak adına bizi arayarak vize danışmanlıknuzu gerçekleştirebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu