blog

Bulgaristan Vizesi Hakkında 4 Temel Bilgi!

Bulgaristan vizesi, Balkan ülkelerinden biri olan Bulgaristan’a girişlerde ve çıkışlarda gerekli resmi bir belgedir. Vize türleri seçenekli olsa bile temelde vizeler yurt dışı seyahatlerinde işe yarayan önemli bir belgedir. Vize türlerinde farklılıklar bulunsa bile Bulgaristan vize kapsamında çeşitli ayrıcalıklar yer almaktadır. Vize giriş türüne göre çeşitli ülkelere de giriş yapabileceğiniz Bulgaristan vizesi sayesinde şahane seyahatlere başlayabilirsiniz.

Zorunluluğu bulunan vizeler hakkında merak edilen birçok konu bulunmaktadır. Bulgaristan’a giriş serbest mi, vizesiz seyahatler, vize süreleri, Bulgaristan vize danışmanlığı gibi hizmetler de ilgileri çekmektedir. Ülkeden ülkeye şartlar değişse bile Bulgaristan vizesi için merak edilen 4 sorunun cevabı şöyledir:

Bulgaristan’a Vize Var Mı? Bulgaristan Vizesi Nasıl Alınır?

Bulgaristan vizesi alınmadan önce Bulgaristan seyahatinin neden yapılacağı ve hangi süreleri kapsayacağı belirlenmelidir. Bunun nedeni Bulgaristan vize türlerinin kendi içinde kategorilere ayrılıyor olmasıdır. Bulgaristan kapıda vize gibi farklı amaçlı farklı vizeler için ayrı bir Bulgaristan vizesi danışmanlık hizmeti gerekir.

Bu noktada Bulgaristan vizesi danışmalığı için en yetkili kurum Bulgaristan Konsolosluğu ve Büyükelçiliği olmaktadır. North Vize sizler için burada konforlu bir Bulgaristan vize danışmanlığı sunmaktadır. Bu konuda bilgili ve uzman kişilerle sizlere profesyonel destek sağlamaktadır.

Bulgaristan Vizesi
Bulgaristan Vizesi

Bulgaristan Vizesi için Gerekli Evraklar Hangileri?

Vize danışmanlıksu yapabilmek için bazı belgelere ihtiyaç duyulmaktadır. Bu belgeler ülkenin belirlemiş olduğu resmî belgelerdir. Bulgaristan vizesi için danışmanlık belgeleri vize amacına göre değişmektedir. Değişkenlik gösteren belgeler olsa bile vize danışmanlıksu için istenen belgelerden birkaçı:

  • Bulgaristan vizesi danışmanlık formu,
  • En az 1 yıl geçerliliği bulunan ve en az 2 sayfasının boş olduğu Pasaport,
  • Nüfus kayıt örneği,
  • İkametgah adresi
  • Biyometrik fotoğraf

Şeklindedir. Bulgaristan vizesi danışmanlığı ihtiyacınızı North Vize sayesinde giderebilirsiniz. Detaylı belgeler ve ek işlemler için North Vize sizlere kapılarını açmaktadır. İletişim numarasını çevirdiğinizde de şahane bir danışmanlık alabilirsiniz.

Bulgaristan Vize Danışmanlıksu Nasıl Yapılır?

Bulgaristan’ın İstanbul, Ankara, Bursa ve Edirne’de konsoloslukları bulunmaktadır. Bu konsolosluklara ticari, özel ziyaret, turistik veya transit vize danışmanlıkları yapılmaktadır. Bu bilginin ardından konsolosluktan randevu almak gerekir.

Bulgaristan vize randevusu aldıktan sonra Bulgaristan vize danışmanlık formu doldurulmalıdır. Vize tercihine göre doldurulan bu formda seyahat amacınızı iyi belirlemeniz şarttır. Çünkü vize türüne göre istenen belgeler de değişmektedir. Ardından sıradaki işlemleri ve istenen belgeleri hazırlayarak görüşmeye gitmeniz kalır.

Bulgaristan Vizesi
Bulgaristan Vizesi

Bulgaristan Vizesi Ücreti Belli Mi?

Bulgaristan turist vizesi yani C tipi vize türü 2022- 2023 yılı için 110 Euro şeklinde belirlenmiştir. Bu fiyata seyahat sigortası da dahil edilmiştir. Seyahat sigortası dahil edilmediğinde vize ücreti 100 Euro’ya gerilemektedir.

Vize ücretleri her sene değişmektedir. Bundan dolayı da her sene fiyatlarda önemli oynamalar görülebilmektedir. Net fiyat belirlemesinin de yapılamadığı Bulgaristan vizesi ücretini ve Bulgaristan vizesi hakkında her şeyi North Vize sizlere sunmaktadır.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu