bulgaristan

Bulgaristan Vize Ücreti

Bulgaristan Vize Ücreti vize merkezlerinin en çok aldığı sorulardır. Bunun için vize ücretleri ile ilgili merak ettiklerinizi cevaplıyoruz.

Kısa süreli Bulgaristan vizesi ücreti 170 Euro’dur. Bu bedelin içerisinde bankaya yatırılan Bulgaristan Konsolosluğu harç bedeli, vize hizmet merkezi servis bedeli dahildir. Onaylı otel konfirme belgesi ve seyahat sürenizi kapsayan seyahat sağlık sigortası konusunda da ek destek sağlamaktayız.  Vize ücretleri her yıl güncellenmektedir. Bu yüzden gideceğiniz yıla uygun güncel bilgileri takip etmelisiniz. 2021 yılı danışmanlıkları için Bulgaristan vize fiyatları ise şu şekildedir.

Bulgaristan Konsolosluğu harç bedeli 80 Euro’dur. Bununla birlikte Bulgaristan’ın vize işlemleri ile ilgili yetkilendirdiği resmi aracı acente sizden ortalama 30 Euro hizmet bedeli talep etmektedir. Seyahat sigortası yapılması zorunludur. Bunun ücreti ise bir aylık ortalama 20 Euro’dur. Otel konfirme veya davetiye için 30 ile 50 Euro arasında bir miktar talep edilmektedir. Tüm kısa süreli C tipi vize türleri için vize ücreti aynıdır. 1 gün içerisinde sonuçlanan Bulgaristan acil vize danışmanlıksu katma değerli hizmettir. Acil Bulgaristan vize ücreti 2021 yılı güncel bilgisini vize uzmanlarımızdan isteyebilirsiniz. Bunun için bizi arayarak detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bankaya yatırılan ücretler yalnızca konsolosluğun talep ettiği vize harç ücretidir. Konsolosluğun yetkilendirdiği firmanın ve Bulgaristan vize danışmanlıklarını kabul eden hizmet merkezlerinin ücretleri her kurumun kendi prensiplerine göre ödenmektedir.

Kafanızdaki soruları bize arayarak sorabilir ve uzmanlarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bulgaristan Turistik Vize Ücreti 2021

Kısa süreli ve tek girişli Bulgaristan Turistik Vizesi için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından ve Türkiye oturum izni sahibi yabancı ülke vatandaşlarından talep edilen harç ücretleri farklılık gösterebilir. Bunun aksine Bulgaristan Konsolosluğu ve Bulgaristan Büyükelçiliği’ne yapılan Turistik Vize danışmanlıklarının vize harç bedelleri danışmanlık sahibinin vatandaşı olduğu ülkeye göre farklılık göstermemektedir. Ayrıca Bulgaristan Konsolosluğu 0-12 yaş aralığındaki çocuklardan (12 yaşını doldurmasından bir gün öncesine kadar) Bulgaristan vizesi harç bedeli talep etmemektedir.

Bulgaristan turist vize danışmanlık ücreti: Bulgaristan Konsolosluğu harç ücreti 80 Euro/ servis bedeli 30-40 Euro/ zorunlu seyahat sigortası bedeli 20-40 Euro/konfirme ve rezervasyon belgesi bedeli 30-50 Euro’dur. Bulgaristan Vize Danışmanlık Merkezi’ne ödenen Bulgaristan vize parası, kargo-kurye ücreti, seyahat sağlık sigortası gibi ödemeler Bulgaristan vizesi harç bedeli dışındadır. Bu ücretlerle ilgili sorularınızı vize merkezimizi arayarak öğrenebilirsiniz.

Bulgaristan Konsolosluğu Vize Ücretleri

Turistik, Ticari, Express, Transit, Özel Ziyaret Vizesi Konsolosluk Harç ücreti: 80 Euro’dur. İşlem merkezi randevu ücreti 30 Euro’dur. Seyahat sağlık sigortası ücretleri kalış sürenize bağlı olarak 20 Euro’dan 80 Euro’ya kadar değişmektedir. Bu tutara ek olarak faydalanılması halinde kargo/kurye ücreti, fotokopi/çıktı ücreti, biyometrik foto servis ücreti gibi ek giderler bulunmaktadır. Bulgaristan vize masrafları tüm bu ücretlendirmeleri kapsamaktadır. 

Öncelikle yapılması gereken Bulgaristan Konsolosluğu vize danışmanlıklarının değerlendirilmesi için konsolosluk birimlerinin belirlediği harç ücretlerinin başkonsolosluk hesabına yatırılmasıdır.

Bulgaristan vizelerin kategorilerine (turistik, ticari, aile ziyareti vb.) göre Bulgaristan vize fiyatları da farklılıklar göstermektedir. Bununla birlikte Bulgaristan vizesi harç bedeli 80 Euro olarak belirlenmiştir. Seyahat amacınıza uygun vize kategorisine göre belirlenen Bulgaristan vize parasını öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Uzmanlarımız bu konu hakkında sizlere detaylı bilgi verecektir.

Yabancı Ülke Vatandaşları İçin Bulgaristan Vize Ücreti Ne Kadardır?

Arnavutluk, Azerbaycan, Ermenistan, Gürcistan, Bosna-Hersek, Moldova, Karadağ, Rusya ve Ukrayna devletleri ile Bulgaristan Devleti arasındaki vize anlaşmalarına göre; bu ülkelerin vatandaşlarından Bulgaristan Turistik Vizesi için 35 Euro vize harç bedeli talep edilmektedir. Ayrıca bazı vatandaşlara da farklı bir yol izlenmektedir. Türkiye’de ikamet eden Makedonya ve Sırbistan vatandaşları Bulgaristan Turistik Vizesi için vize harç bedeli ödemesinden muaf tutulmaktadır.  Arap, Irak, Suriye vatandaşları da Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının tabi olduğu vize prosedürlerine tabidir. Bu ücretler hakkında vize merkezimizi arayıp bizimle iletişime geçebilirsiniz. Uzmanlarımız bu konu hakkında sizlere detaylı bilgi verecektir.

Çocuklar İçin Bulgaristan Vize Ücreti Ne Kadardır?

Bulgaristan Konsoloslukları 12 yaş altı çocuklardan vize danışmanlıkları için konsolosluk harç bedeli talep etmez. Ayrıca çocuklar için yol başkadır. Çocuklar için ayrı ayrı dosyalar hazırlanarak danışmanlık merkezine sunulmalıdır. Bununla birlikte çocuklar için de danışmanlık merkezlerine servis ve hizmet bedelleri ödenmektedir. Bulgaristan Vatandaşı Eşler İçin Vize Ücreti, Bulgar vatandaşı ile evlilik yapan kişiler eğer evliliklerini Bulgaristan’da da tanıtmışlarsa vize ücreti ödemekten muaftırlar. Aynı zamanda Bulgar evlilik cüzdanına sahip olan eşler, danışmanlık yaparken konsolosluk vize harcını ödemezler. Fakat yapılan evlilik Bulgaristan’da tanıtılmamışsa vatandaş olmayan eş vize harcını ödemek zorundadır. Vize harcının ödenmediği durumlarda danışmanlık işleme alınmayacaktır. Evlilik tanıtılma işlemleri yapılmadığı takdirde Bulgar vatandaşı olmayan diğer eş normal vize koşullarını yerine getirmek zorundadır. Buna göre vize ücretleri hakkında bizi arayabilir ve uzmanlarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.  

2021 Yılı Bulgaristan Transit Vize Ücreti Ne Kadardır?

Transit geçiş için Bulgaristan vize fiyatları, turistik ve ticari amaçlı yapılan vize danışmanlıkları ile aynıdır. Turistik ve ticari amaçlı vize ücretleri yazımızı okuyarak prosedürü takip edebilirsiniz. Her şey dahil (konsolosluk harcı, randevu ücreti, hizmet bedeli) Bulgaristan transit vize ücreti 150-160 Euro arasında değişmektedir. Buna göre vize ücretleri hakkında bizi arayabilir ve uzmanlarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.  

2021 Bulgaristan Ticari Vize Ücreti Ne Kadardır?

Bulgaristan Konsolosluğu ticari vize harç ücreti 80 Euro’dur. İşlem merkezi randevu ücreti 30 Euro’dur. Seyahat sağlık sigortası ücretleri kalış sürenize bağlı olarak 20 Euro’dan 80 Euro arasında değişmektedir. Buna göre vize ücretleri hakkında bizi arayabilir ve uzmanlarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz. 

Bulgaristan Seyahat Sağlık Sigortası Ücretleri Ne Kadardır?

Bulgaristan vize masrafları; Bulgaristan seyahat sağlık sigortası ücretleri sigorta poliçesini düzenleyen kuruma bağlı olarak değişecektir. Bu yüzden seyahat sigortası için fiyatı, seyahat sigortası yapan firmalardan öğrenebilirsiniz. Ayrıca bu firmaların fiyatları her yıl güncellenmektedir. Buna göre seyahat sigortası hakkında bilgi almak için bizi arayabilir ve uzmanlarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz. 

Bulgaristan Konsolosluğu D Vize Ücreti Ne Kadardır?

Uzun süreli vize türü olan Bulgaristan D vize ücreti D vize türüne ve danışmanlık süreçlerine bağlı olarak değişmektedir. Bu vize türünü kapsayan kişiler Bulgaristan’da yaşamak isteyen emekliler, Bulgaristan’da şirket temsilciliği kuranlar, Bulgaristan’da ev sahibi olanlar, Bulgaristan vatandaşlığı hakkı bulunan göçmenler, Bulgaristan’da uzun dönem öğrenim görecek öğrenciler, yatırımcılar, aile birleşimi kapsamıyla Bulgaristan’da ikamet edecekler Bulgaristan D vize danışmanlıksunda bulunabilirler. D vize için Bulgaristan vize fiyatları, D vize talep nedenine bağlı olarak değişebilmektedir. Bu yüzden bu konu hakkında net bir bilgi yoktur. Aynı şekilde harç ücretleri de farklılık göstermektedir. Bulgaristan İstanbul Başkonsolosluğunun D vize harç ücreti kısa süreli harç ücretinden farklıdır. D vize danışmanlıklarında harç ücretini danışmanlık sahibinin şahsen yatırması gerekmektedir. Aynı şekilde vize sahibi danışmanlıksunu konsoloslukta hazır bulunarak şahsen gerçekleştirmelidir. Bulgaristan vize ücreti faydalanılan danışmanlık hizmetine bağlı olarak değişebilmektedir. Buna göre d tipi vize ücretleri hakkında bizi arayabilir ve uzmanlarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.  

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu