Dubai

BAE Dubai Vizesi

Dubai (BAE) Vizesi:

Dubai seyahatinde bulunacak Türk Bordo pasaport sahipleri için geçerli bir Dubai vizesine sahip olması gerekmektedir. Yeşil ve Gri pasaport sahipleri ise 90 güne kadar vize başvurusunda bulunmadan Dubai ve diğer 6 emirliğe ziyarette bulunabilmektedirler. Dubai vizesi için bireysel olarak başvuru yapmanıza gerek yoktur. Vize başvurularını Birleşik Arap Emirliğine bağlı olarak çalışan Birleşik Arap Emirliği Göçmenlik ofisi değerlendirmekte olup kararı gene bu kurum vermektedir.

Türkiye’de bulunan Ankara Dubai Konsolosluğu vize konusunda hizmet vermemektedir. Bu nedenle bireysel başvuru yapılması söz konusu değildir. Kurumumuz Dubai e-vizesi konusunda yetkilidir.

Dubai vizesi için pasaportunuzun üzerinde herhangi bir işlem yapılmamakta olup sizlere vize sonucu gösterir A4 Vize belgesi verilmektedir. Dubai Vizesi belgesi üzerinde bulunan barkod kısmı ile Dubai Havaalanları bulunan Vize kontrol kısımlarımda geçiş sağlanabilmektedir.

Dubai Vize Başvurusu:

Dubai vize başvuru yapmak için en az 6 ay geçerli bir pasaporta sahip olmak gerekmektedir. Dubai vizesi için başvuru yapmadan önce vize türünüzü doğru seçmeniz gerekmektedir. Bu işlemden sonra gerekli evrakları hazırlayarak başvuruyu eksiksiz bir biçimde tamamlamanız gerekmektedir. Dubai konsolosluğu Göçmenlik ofisi ihtiyaç halinde yolculardan ekstra evrak talebinde bulunabilmektedir.

Dubai vizesi başvuru yetkili acenteler üzerinden başvurulabilmekte olup ayrıca Dubai Göçmenlik ofisinin web sitesinin üzerinden başvurunuzu yapabilirsiniz. Ancak olumsuzluk durumunda Dubai ile iletişime geçmeniz gerektiğinden Türkiye’de bulunan yetkili acentelerden başvuru yapmanız daha hızlı ve güvenilir bir yöntem olacaktır.

Dubai Vize Türleri Nelerdir?

 • 30 Günlük Çok Girişli Dubai Vizesi: BAE Sınırları içerinde bulunan Dubai emirliği içinde geçerli olan vize türü ile 30 gün içerisinde çok girişli olarak kullanabileceğiniz vize türüdür.
 • 30 Günlük Tek Girişli Dubai Vizesi: BAE Sınırları içerisinde bulunan 7 emirlikte geçerli olan 90 gün içerisinde 30 gün BAE kalmayı sağlayan vize türüdür.
 • 90 Günlük Tek Girişli Dubai Vizesi: BAE sınırları içerisinde bulunan 7 emirlikte geçerli olan 160 gün içerisinde 90 gün kalmalı tek girişli vize türüdür.
 • 90 Günlük Çok Girişli Dubai Vizesi: BAE sınırları içerisinde bulunan 7 emirlikte geçerli olan 160 gün içerisinde 90 gün boyunca çok girişli bir şekilde Emirlik bölgelerine girmenizi sağlayan vize türüdür.
 • Dubai Cruise Vizesi: Bu vize ile sadece rotasında Dubai ve diğer emirlikler bulunan Crusie turlarına katılan yolcular faydalanabilmektedir.
 • Dubai Transit Vizesi:  48 saat geçerli havaalanında yapacağınız aktarmalar için kullanılan vize türüdür.

BAE Dubai Vizesi için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Pasaport : Dubai vize başvuru sürecinde kullanılacak pasaportun en az 6 ay geçerliliği bulunması gerekmektedir. Pasaporta bulunan fotoğrafınız geçerli ve güncel olması zorunludur.

Kimlik Kartı : Dubai vize başvuru sürecinde kullanılacak Kimlik Kartınız güncel ve pasaporttaki bilgileri doğrulaması gerekmektedir.

Vize Ücreti Yatırıldığına Dair Dekont: BAE vize ücretinin ödendiğine dair dekont göndereceğiniz evraklarla birlikte kuruma teslim edilmesi gerekmektedir.

Dubai Vizesi Ücreti Nedir?

Dubai vizesi ücreti seçtiğiniz vize türüne göre değişiklik göstermekte olup 2020 Ocak Ayı itibariyle başlangıç fiyatı 110$-140$ olarak hesaplanabilmektedir. Diğer Dubai vize türleri için uzmanlarımızla iletişime geçip güncel fiyatları öğrenebilirsiniz.

Dubai Vizesi başvurunuz herhangi bir ret durumunda Vize ücretiniz iade edilmemektedir.

Dubai Transit Vizesi Nedir?

Dubai Transit vizesi bu bölgede yapacağınız aktarmalar için almanız gereken vize türüdür. Dubai havaalanında yapacağınız tüm aktarmalar için bu vizeye başvuru yapmanız gerekmekte olup detaylı bilgiyi uzmanlarımızdan ücretsiz olarak olabilirsiniz.

Dubai Vizesinden Muaf Bulunan Ülkeler:

 1. Schengen Bölgesi Ülkeleri
 2. İngiltere
 3. ABD
 4. Kanada
 5. Japonya
 6. Yeni Zelanda
 7. Avustralya

Bu bölge vatandaşları dışında bulunan ülke vatandaşlıkları için Türkiye Cumhuriyeti’nde geçerli olan en az 6 aylık oturum izni ile başvurularını yapabilmekteyiz.

Birleşik Arap Emirliği vizesi ile hangi emirliklere giriş yapabilmekteyiz?

 1. Abu Dabi
 2. Acman
 3. Füceyre
 4. Resül Hayme
 5. Şarika
 6. Ummül-Kayveyn
 7. Dubai

Üsteki emirliklere herhangi bir ekstra evraka ihtiyaç duymadan sahip olduğunu BAE Dubai vizesiyle giriş yapabilmektesiniz.

Dubai Ticari Vizesi:

Dubai ticari vizesi ile Dubai veya diğer emirliklerde yapacağınız ticari ziyaretleri, toplantılarınız için kullanabilmektesiniz. Dubai Ticari sizlere çalışma izni işlemleri için geçerli değildir. Bu işlemleri direk Birleşik Arap Emirliklerinden yapılması gerekmektedir.

Dubai Vizesi için uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu