Angola

Angola Vizesi

Angola Vizesi:

Angola’ya seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti Bordo pasaport sahipleri Angola Vizesine danışmanlık yapmak zorundadırlar. Aynı prosedür Yeşil ve Gri pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları içinde geçerlidir. Angola Vizesi için bireysel danışmanlık zorunluluğu bulunmakta olup gerekli evrak listesi hazırlandıktan sonra Ankara Angola Konsolosluğuna bireysel olarak gelinmesi gerekmektedir.

Angola Vizesi diğer Afrika ülkelerine göre zor ve karmaşık bir prosedüre sahiptir. Bu sebepten kurumumuzla iletişime geçip kurumumuzun deneyimli uzmanlarıyla Angola Vizesi danışmanlık hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Angola’ya gitmek isteyen yolcular vize danışmanlıklarından en az 10 gün öncesinde Sarı Humma Aşısı olmaları gerekmekte olup aşı kartlarını danışmanlık ve seyahat durumunda yanlarında bulundurmaları zorunludur.

Angola’ya yapacağınız ziyaretin bir başka önemli husus bölgeye ziyaretlerin çok yoğun olduğunu göz önünde bulundurarak seyahatinizden en az 30 gün öncesinde uçak ve otel rezervasyon işlemlerinizi tamamlamanızı öneririz.

Angola Vize Danışmanlıksu:

Angola Vizesine danışmanlık yalnızca Ankara Angola Konsolosluğu üzerinden yapılmakta olup bireysel olarak Angola Vize danışmanlıksuna gelmeniz gerekmektedir. Ankara Angola Konsolosluğun vize danışmanlıklarında belirlediği evrak listesi için kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz.

Angola Vize Türleri:

Angola Turist Vizesi:

Angola’ya yapacağınız Turistlik ziyaretler için Angola Turist Vizesine başvurmanız gerekmektedir.

Angola Ticari Vize:

Angola Ticari Vize işlemleri için Angola’dan gelecek Ticari davetiye ile Ankara Angola Konsolosluğuna danışmanlık yapabilmektesiniz. Angola Ticari Vize ile iş ziyareti, toplantı ve iş yeri ziyareti yapabilmektesiniz.

Angola Çalışma Vizesi:

Angola’da çalışmak için Angola’da bulunan şirketten davetiye ve adınıza düzenlenmiş iş sözleşmesi gelmesi gereklidir. Bu belgelerle birlikte Angola Çalışma Vizesine danışmanlık yapabilmektesiniz. Angola Çalışma vizesi 1 yıl geçerliliği bulunmakta olup daha uzun çalışma süreleri için Kurumumuzla iletişime geçebilirsiniz.

Angola Vizesi Çıkış Süresi:

Ankara Angola Konsolosluğunun yoğunluğuna ve danışmanlık yaptığınız vize türüne göre değişiklik göstermekte olup ortalama 5 iş günü içersin de Angola Vizenizin danışmanlık sonucunu öğrenebilirsiniz. Ancak bu durum Angola Çalışma vizesi için geçerli olmamakla beraber bu süre Angola Çalışma vizesi için ortalama 20 iş günüdür. Bu nedenle Angola vize danışmanlıknuzu seyahatinizden en az 30 gün öncesinde tamamlamanızı tavsiye ederiz.

Angola Vize Ücretleri:

Ankara Angola Konsolosluğunun güncel vize danışmanlık ücretlerini öğrenmek için kurumumuzla iletişime geçebilirsiniz. Danışmanlık yapacağınız vize türüne göre Angola Vize ücretleri farklılık göstermekte olup bu nedenle danışmanlık yapmadan önce hangi vize türünün size uygun olduğuna karar vermeniz gerekmektedir.

Angola Vizesi için Gerekli Evraklar:

Angola Vize Danışmanlık Formu:

Angola Vize işlemlerine başlamak için Angola Vize Danışmanlık formunu Ankara Angola konsolosluğundan veya kurumumuzdan ücretsiz olarak temin edebilirsiniz. Angola Vize Danışmanlık formundaki bilgilerin doğruluğundan ve eksik olmadığından emin olmanız gerekmekte olup aksi durumda Angola Vizenizin olumsuz sonuçlanacağını göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.

Pasaport:

Seyahatinizden sonra en 6 aylık geçerliliği bulunan ve 10 yıldan eski olmayan geçerli Türkiye Cumhuriyeti Pasaporttu.

Angola Vize Davetiyesi:

Angola’da bulunan kurum veya şahıslardan temin edilmiş yolcu adı ve seyahat bilgilerini içeren Ankara Angola konsolosluğuna hitaben yazılmış Angola Vize davetiyesi.

Şirket Evrakları:

Angola Vizesine danışmanlık yapmak isteyen yolcular için şirket evraklarını temin etmeleri gerekmekte olup güncel şirket evrakları için kurumumuzla iletişime geçebilirsiniz.

Angola Vize Talep Dilekçesi:

Angola Ankara Konsolosluğuna hitaben yazılmış detaylı seyahat planınızı içeren vize talebinizin seyahat amacınızın bulunduğu dilekçe. Kurumumuz sizlere Angola Vize talep dilekçesi içinde hizmet sunmaktadır.

Angola Vize Ret Durumu:

Angola Ankara Konsolosluğu eksik evrak ve doğru bilgi verilmediği takdirde vizenizi olumsuz sonuçlandırabilir. Bu durumda eksik ve doğru olmayan bilgileri kontrol edip kurumumuz ile yapacağınız danışmanlık ile Angola vizenizi alabilirsiniz.

Ankara Angola Konsolosluğu Biometrik Parmak İzi:

Ankara Angola Konsolosluğu Angola vizesine danışmanlık yapmak isteyen kişilerin biometrik parmak izini almakta olup bu bilgileri 5 yıl saklamaktadır.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu