Uncategorized

Amerika Vize Yenileme İşlemleri

Daha önceden Amerika Birleşik Devletleri’ne giden kişilerin vize süreleri genellikle 10 yıl olarak verilir ancak kalma süresi değişiklik gösterir. Vize süresi dolduğunda gerekli kriterleri sağlıyorsa, vize görüşmesi yapmadan vize yenileyebilir. Vize yenileme işlemlerinizde gerekli evrak takibi ve işlemlerinizin hızlı bir şekilde gerçekleşmesi için northvize danışmanlık firmamız ile irtibata geçebilirsiniz. Uzmanlarımız, ihtiyaç duyduğunuz her konuda sizlere destek olacaktır.

Göçmen olmayan vize kategorisindeki vizenizin süresi sona erdiyse, yeni bir danışmanlık yapıyormuş gibi ilerlemeniz gerekmektedir. Vize yenileme işlemleri için birkaç ön şart aranmaktadır. Bunlar;

  • Bir önceki vize danışmanlıksu sırasındaki yaşınız 14’ten büyük ise,
  • Yenilemek istediğiniz vize türünüz ile eski vize türünüzün aynı olması,
  • Vize bitiş tarihinin 1 yılı geçmemiş olması,
  • Vize üzerinde herhangi bir açıklama olmaması,
  • Önceki vizenin çalınmamış ya da kaybolmamış olması gerekmektedir.

Bu ön şartlara uyan kişiler mülakat gerçekleştirmezler. Posta yoluyla danışmanlık yenileyecek kişiler için evraklar;

  • DS-160 Formunun barkodlu çıktısı,
  • Pasaport, ek olarak eski vizenizin olduğu pasaport
  • İş ve okul durumunuza göre istenen evrakların tümü (SEVIS vb),
  • Biometrik Fotoğraf

Amerika Konsolosluğu vize ofisine posta yoluyla gönderebilirler.

Ancak yeni bir danışmanlık yapıyormuş gibi işlem yaparlar. Bu sebeple sizden istenen evrakları, çalışma ve okul durumunuza göre hazırlamalı, DS-160 formunu eksiksiz ve doğru olarak tamamlamalısınız. Daha önceden bu evrakları hazırladığınız için, hızlı bir şekilde işlemlerinizi tamamlamak isteyebilirsiniz. Bu durum son derece normal olup, evrak hazırlama sürecinizde hata yapma riskinizi de arttırır. Bu sebeple danışmanlık firmamız, sizin için gerekli evrak listesini hazırlayıp, en hızlı bir şekilde işlemlerinizi gerçekleştirecektir. Danışmanlık sahipleri, yeniden mülakata girmeyecekleri için eğer isterlerse hazırladıkları evrakları, kargo yoluyla da uzmanlarımıza iletebilirler. Uzmanlarımız tarafından incelenen evraklarda eksiklik varsa tamamlamanız istenir, yok ise diğer işlemlere başlanır.

Amerika Vize Yenileme Ücretleri; yenilenen her danışmanlık, yeni sayıldığı için danışmanlık ücreti olan 160 USD ücret sizden istenir. Bu ücret B1/B2 kategorisi için geçerlidir. Diğer kategorilerin ücret yenileme bilgileri için ofisimiz ile irtibata geçebilirsiniz. Bazı durumlarda komisyon alınabiliyor ve bu ücret 180 USD’ye kadar çıkabiliyor. Danışmanlık sürecinin kişiden kişiye değiştiğini hatırlatır, eksiksiz ve doğru bir süreç yaşamanız için uzmanlarımızla görüşmenizi öneririz. Ofisimize 0312 426 60 61 ve 0530 913 76 61 numaralarından ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu