abd

Amerika Vize Dilekçesi

Amerika’ya seyahat planınızda, vize danışmanlık evrakları içerisinde en önemli olanı Amerika vize talep dilekçesidir. Amerika vize dilekçesi, hangi amaçla seyahat edilirse edilsin mutlaka vize işlemleri başlamadan önce, ilk aşama olarak doldurulması gereken zorunlu bir evraktır.

Amerika vize dilekçesi, yapacağınız vize danışmanlıknuza göre İngilizce olarak yazılmalıdır. Dilekçenizi doğru bir dil ile amacına yönelik olarak yazmak için northvize danışmanlık ofisimiz ile irtibata geçebilirsiniz. Amerika vize dilekçesini doldurmak için Amerikan Konsolosluğu’nun resmi web sitesine giriş yapmanız gerekmektedir. Daha sonra vize dilekçesini doldurabilirsiniz. Seyahat amacını ve süresini belirten bu dilekçe ile Amerika Başkonsolosluğu’na ya da Büyükelçiliği’ne bir anlamda yapmayı planladığınız seyahat için bir ön bilgi verecek ve Amerika vize danışmanlık evrak listesi belgeleriniz ile de bu dilekçeyi desteklemiş olacaksınız.

Amerika Vize Dilekçesini, bazı konulara değinmelisiniz. Bunlar şu şekilde olmalıdır;

  • Konsolosluk veya Büyükelçiliğe hitaben yazmanız gerekmektedir.
  • İsim-soy isim ve pasaport numarası,
  • Çalışılan iş yeri bilgileri ve pozisyonunuz hakkında bilgi verilmeli,
  • Seyahat amacı, seyahat planı ve tarihi,
  • Konaklama ve uçuş rezervasyon bilgileri,
  • Seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı hakkında bilgi,
  • Ülkenize kesin dönüş yapacağınızı kanıtlayan belgeler.

Turistik vize dilekçeleri de kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Amerika turistik vizesi danışmanlıksunda bulunacak kişi sigortalı çalışan ise, çalıştığı firmanın yetkilisi tarafından, şirketin antetli kağıdına danışmanlık sahibinin seyahat tarihlerinde izinli olduğunu gösteren Amerika turistik vizesi talep dilekçesi yazılmalıdır. Dilekçede mutlaka şirket yetkilisinin kaşe ve imzası bulunmalıdır. Şirket ortakları, şirket çalışanları, öğrenci ve ev hanımları, emekli ve kurum çalışanları için dilekçe örneklerine göre dilekçenizi yazabilirsiniz. Bu durum ticari vize ve aile ziyareti dilekçeleri için de geçerlidir. Bazı durumlarda ek dilekçe talep edilebilmektedir. Dilekçe yazmakta zorlanırsanız profesyonel hizmet veren vize danışmanlık firmalarından destek alabilirsiniz. Mümkün olduğunca örnek dilekçe içeriğini görüp, ona uygun bir şekilde dilekçenizi yazmanız önerilir. İngilizce dilekçe yazdırmak isterseniz northvize danışmanlık ofisimiz ile irtibata geçiniz.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu