Uncategorized

Amerika O Olağanüstü Yetenek Vizesi

Olağanüstü yetenek ve başarıya sahip (bilim, sanat, eğitim, iş dünyası vb) kişilerin ve o kişilere destek olacak kişilerin danışmanlık yaptığı göçmen olmayan vize türüdür. O tipi vize de kendi içinde 3 bölüme ayrılır. Bunlar şöyledir;

O-1A vizesi; ticaret, eğitim ve spor alanlarında olağanüstü yeteneğe sahip olan kişilerin başvurabildiği vize türüdür. Uluslararası alanlarda ödülünüz, uluslararası geçerliliği olam başarı sertifikaları varsa sizin için uygun olan bir vize türüdür.

O-1B Vizesi; Televizyon endüstrisinde, dizi, film, belgesel gibi sanatlarda olağanüstü bir yeteneği olup, dünya çapında tanınırlığa sahip olan kişilerin başvurabildiği vize türüdür.

O-2 Vizesi; Bir O-1′ türündeki vize danışmanlık sahibi kişiye belirli bir performansa yardımcı olacak eşlik edecek kişilerdir. Bu kişinin yardımı bir ABD’li çalışan tarafından kolaylıkla yapılamayacak bir işi yapmalı ve O-1 danışmanlık sahibinin başarılı olması için gerekli olan tüm yetenek ve becerilere, tecrübeye sahip olmalıdır.

O-3 Vizesi; O-1 ve O-2 danışmanlık sahiplerinin eş ve 21 yaşını doldurmamış çocuklarının başvuracağı vize türüdür. Bu vizeye danışmanlık yapan kişiler 3 yıla kadar ABD’de kalmaya hak kazanırlar. Daha sonra bu süre gerekli merciler tarafından 1 yıl daha uzatılabilir. Bu süre içerisinde ABD’de çalışamazlar ancak çocuklar ücretsiz olarak eğitim alabilirler.

Amerika O Olağanüstü Yetenek Vizesi için danışmanlıknuzu kolayca ofislerimizden yapabilirsiniz. Danışmanlık sürecinizde herhangi bir sorunla karşılaşmamak ve vize ret riskini en aza indirmek için uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

O tipi vize danışmanlıksunun en önemli unsurlarından bir tanesi de aldığınız ödüllerdir. Görüşmede bu belgeleri, ödülleri göstermeniz vize danışmanlıknuz için olumlu olacaktır.

Amerika O Olağanüstü Yetenek Vizesi için sizden her vize danışmanlıksunda olduğu gibi bazı evraklar istenecektir. Evrak listesi şöyledir:

  • Pasaport, en az 6 ay geçerliliği olması gereklidir. Varsa eski pasaportlar da sunulmalıdır.
  • Biometrik Fotoğraf, 2 adet arka fonu beyaz, gözlüksüz 5×5 cm boyutlarında, güncel çekilmiş olmalıdır,
  • Nüfus Kayıt Örneği,
  • Vize Talep Dilekçesi, seyahat amacını içeren, İngilizce olarak konsolosluğa hitaben yazılmış olmalıdır,
  • DS-160 Danışmanlık Formu, İngilizce olarak online doldurulmalıdır ve onaylandıktan sonra renkli çıktısının alınması gerekir.
  • I-129 Formu: ABD’deki Vatandaşlık ve Göçmenlik Hizmetleri Bürosu tarafından onaylanan Göçmen Olmayan Çalışma Dilekçesi
  • I-797 Formu: ABD Vatandaşlık ve Göçmenlik Hizmetleri Bürosu (USCIS) tarafından verilen onay numarasının da yer aldığı danışmanlık dilekçesi
  • Banka Hesap Dökümü,
  • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi,

Amerika Konsolosluğu sizden ek evrak talep edebilir. Evrak işlerinizi sorunsuz ve hızlı bir şekilde gerçekleşmek için uzmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz. Vizeniz olumlu sonuçlanırsa pasaportunuz 3 iş günü içerisinde belirttiğiniz ev-iş adresinize ya da adresinize en yakın PTT şubesine gönderilir. Bu süre resmi tatiller ve konsolosluğun yoğunluk durumuna göre değişebilir. Bu sebeple danışmanlıknuzu en az 3 hafta önceden yapmanız önerilir.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu