Uncategorized

Amerika ESTA Vizesi VWP

Amerika ESTA Vizesi VWP, The Visa Waiver Program, Vize Muafiyet Programı olarak bilinir. Bu vize türü ile belirli ülke vatandaşlarının turizm ve iş seyahatleri için 90 güne kadar ABD sınırlarına vize almadan seyahat etmelerini sağlayan bir programdır. Seyahat edebilmek için Electronic System for Travel Authorization- Seyahat Onayı Elektronik Sistemi), elektronik ortamda verilen bir onay belgesinin alınması gereklidir. Bu programda bulunan ülkeler genellikle yüksek ekonomiye sahip, gelişmiş ülkelerdir. Toplamda 39 ülke vatandaşları ABD’ye, bu program dahilinde vizesiz seyahat etme imkanı bulabilmektedir.

Bu ülkeler; Almanya, Andorna, Avustralya, Avusturya, Belçika, Birleşik Krallık, Brunei, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Güney Kore, Hollanda, İrlanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, İzlanda, Japonya, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Monako, Norveç, Polonya, Portekiz, San Marino, Slovakya, Slovenya, Singapur, Şili, Tayvan, Yeni Zelanda, Yunanistan’dır.

Vize Muafiyet Programı’na danışmanlıklar en az 3 gün öncesinden yapılmaktadır. ESTA vize geçerlilik süresi ise 2 yıldır. ESTA Vize danışmanlıklarınızı eksiksiz ve hızlı bir şekilde sonuçlandırmak için ofislerimizden destek alabilirsiniz.

ESTA Vize Danışmanlık Şartları Nelerdir?

ESTA Vizesine danışmanlık yapacak kişi listedeki 39 ülkeden birinin vatandaşı değil ise, danışmanlık yapamaz. Bu vize türü ile ABD sınırları içerisinde eğitim göremez ya da ücretli bir işte çalışamaz ve 90 günden uzun bir süre kalamazsınız. Ülke girişinde ESTA Vize uygulaması bulunmamaktadır, sadece kısa süreli seyahatler için verilen elektronik bir onaydır. 1 Mart 2011 tarihi itibari ile, Irak, Libya, Somali, İran, Yemen, Sudan ve Suriye’ye seyahat eden kişiler (diplomatik ve askeri amaçlı bulunan kişiler hariç) VWP ESTA Vize danışmanlıksunda bulunamazlar. Bu kişiler Amerika Büyükelçiliği ya da Amerika Konsolosluğu üzerinden normal vize danışmanlıksunda bulunabilirler.

En önemli danışmanlık şartlarından biri uygun seyahat amacına uygun pasaport bulundurmanızdır. 2016 tarihinden itibaren e-pasaportunuzun olması da gerekmektedir. E pasaport, son derece güvenli, çip bulunan geliştirilmiş bir pasaporttur. Pasaport haricinde konaklayacağınız yer ile ilgili rezervasyon bilgileri ve acil durumlarda aranacak kişilerin isim, soy isim ve irtibat bilgilerinin bildirilmesi gerekir.

ESTA VWP Vizesi için danışmanlıknuzu resmi web sitesi üzerinden online olarak yapabilirsiniz. Danışmanlık ücreti 14 USD’dir. Ödemeyi kredi kartı ya da banka kartı ile gerçekleştirebilirsiniz. Vize reddinizin olması durumunda ücret iadesi yapılmaz. Danışmanlık formunu online olarak eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Formu onaya gönderdikten sonra üzerinde herhangi bir şekilde değişiklik yapılamaz. Vizeniz onaylandıktan sonra size bir onay numarası verilecektir. Bu numarayı saklamanız önerilir çünkü pasaport süreniz dolup, yeni bir pasaport çıkarttığınızda gerekli işlemler için bu numaraya ihtiyacınız olacaktır.

VWP için uygun görülen ziyaret amaçları B tipi vizeyi kapsayan amaçlar dahilinde olmalıdır; Ticari amaçlı olarak, kısa süren eğitim, seminer ve konferanslara katılabilirsiniz. Turistik amaçlı olarak; Tıbbi tedavi amaçlı, arkadaş-aile-akraba ziyareti, kültürel tur gibi programlar dahilinde danışmanlık yapabilirsiniz.

Zaman yönetimi ve doğru bir danışmanlık gerçekleştirmek için bizi arayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu