Uncategorized

Amerika Dil Okulu

Her yaştan insan İngilizce eğitimi almak ya da seviyesini geliştirmek için dil okullarını tercih etmektedir. Günümüzde dil okullarına danışmanlık sayıları artmaktadır. İngilizcenin en çok konuşulduğu ve geniş bir alanı kapsaması, her kültürden insana ev sahipliği yaptığı için ABD en çok tercih edilen ülkeler arasında yer almaktadır. Artan yabancı dizi platformları, iş hayatının ilerlemesi gibi durumlarda kişiler İngilizce bilgisine daha çok ihtiyaç duymaya başlamıştır. Dil okuluna gitmek isteyen kişilerin danışmanlık yapacağı vize türü F1 Öğrenci vizesidir.

ABD, T.C vatandaşlarından ülkeye girişlerde karantina uygulaması istememektedir. Dil okullarına kabul edilen kişiler ABD sınırları içerisinde herhangi bir işte çalışamazlar.

Amerika’daki pek çok okul her seviyeden öğrenciyi okula kabul eder. Eğer başlangıç düzeyinde iseniz başvurduğunuz okulun program tarihlerini kontrol etmenizi öneririz.

Öğrenciler daha çok toplu taşımanın daha geliştiği New York, Boston, Chicago, Los Angeles, San Francisco, San Diego ve Miami gibi şehirlerde kurulan özel dil okullarını tercih etmektedir. Eğer daha küçük şehirlerde eğitim almak isterseniz üniversite kampüslerini tercih edebilirsiniz.

Amerika Dil Okullarında Konaklama Nasıl Olur?

Amerika’ya dil okullarına giden pek çok öğrenci, İngilizce pratik yapabilmek adına ve uygun fiyatlı olması adına Homestay-aile yanı konaklama tercih edilmektedir. Bu konaklama türü yarım pansiyon olup aile, öğrenciye özel oda, kahvaltı ve akşam yemeği vermektedir.

Üniversitede dil eğimi alan öğrenciler ise daha çok üniversite yurtlarını tercih ederler. Genelde 2 kişilik odalar ve ortak kullanımı olan banyolar bulunmaktadır. Pek çok üniversitede konaklama ücretine yemek ücreti de dahildir. Bu konaklama türünü seçen öğrenciler üniversite kampüsünde bulunan kütüphane, yüzme havuzu, sosyal kulüpler gibi imkanlardan da faydalanabilmektedir.

Bir diğer konaklama türü ise öğrenci apartlarıdır. Tek kişilik özel odaların yanı sıra diğer öğrencilerle beraber kalabilme seçenekleri vardır. Özel banyolu odalar olduğu gibi ortak kullanımlı banyo-mutfağın bulunduğu seçenekler de mevcuttur.

Okul Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Öncelikle ABD’de hangi şehirde eğitim almak istediğinizi seçmelisiniz. Hobi ve ilgili alanlarınız, maddi durumunuz, ulaşım, güvenlik, iklim gibi kriterleri göz önünde bulundurarak tercih yapmanızı öneririz. ABD’nin birçok yerinde toplu taşıma fazla gelişmemiştir.

Daha sonra okulun sunduğu farklı seçeneklerdeki eğitim programlarına karar vermeniz gerekir. Her programın süresi farklı olduğu için ücretleri de farklılık gösterir. 4 haftadan başlayıp, 36 haftaya kadar çıkan programlar bulunmaktadır. Bütçenize uygun olan programı seçerek okul tercihinizi yapabilirsiniz.

Eğitim programına karar verdikten sonra ise, nerede kalacağınıza da karar vermeniz gerekir. Eğer üniversite programlarını seçtiyseniz size yurt konaklamalı seçenekler de sunulacaktır.

Amerika Dil Okulu Danışmanlık Evrakları

Her vize türünde olduğu gibi dil okullarına danışmanlıkda bulunduğunuzda sizden hazırlamanız için bazı evraklar istenecektir. Bu evrakları en kısa sürede ve doğru bir şekilde hazırlamanız vizenizin zamanında çıkması için çok önemlidir. Eksik evrak ya da hatalı bilgi verilme durumlarında vize danışmanlık işlemleri uzayacağı için okulun başlangıç tarihini kaçırma durumunuz oluşabilir. Bu nedenle danışmanlıknuzu en erken 3 hafta öncesinden yapmanız önerilir. Sorunsuz bir danışmanlık süreci için ofisimizi arayarak vize uzmanlarımızdan hazırlamanız gereken evraklarla ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Evraklar;

 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi,
 • Biometrik Fotoğraf,
 • Pasaport, en az 6 ay geçerliliği olmalı,
 • Banka Hesap Cüzdanı,
 • I-20 Formunun onaylanmış hali (Okula kabul mektubu),
 • Okulların danışmanlık ücretleri,
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, ikamet ve aile bireyleri belirtilmeli,
 • Konaklama ve Seyahat Bilgileri,
 • Sağlık Sigortası,
 • Varsa tapu, ruhsat belgeleri,
 • Öğrenci Vizesi için gerekli evraklar.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu