Uncategorized

Amerika C Transit Vizesi

Amerika üzerinden başka bir ülkeye uçak ya da gemi yolculuğu yapacak kişilerin Amerika vize türleri arasından C transit vizesini almaları gerekmektedir. Yolcular bu vize olmadan Amerika üzerinden seyahat yapamazlar. Eğer seyahat ettiğiniz geminiz Amerika sınırları dahilinde bir limana demir atacak ise C transit vizeye sahip olmanız gerekir.

C tipi vizeye Amerika Büyükelçiliğine ya da Konsolosluğa danışmanlıkda bulunarak alabileceğiniz gibi, ofisimiz ile de irtibata geçerek danışmanlıknuzu hızlı ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Danışmanlık yaparken otel ve seyahat rezervasyon bilgilerinizi paylaşma zorunluluğunuz yoktur. İşlemlerinizi vizenizi aldıktan sonra da gerçekleştirebilirsiniz. Vize sonuçlarınız ortalama olarak 3 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Ancak bu durum konsolosluğun yoğunluk durumuna göre değişiklik gösterebilir. Pasaportunuz adresinize en yakın PTT şubesine gönderilir.

Diğer vize türlerinde olduğu gibi evraklarınızda hiçbir eksik olmadığında, transit vize almak için ABD konsolosluğu sizi mülakata çağırabilir. Bu sebeple danışmanlıknuzu 1 ay öncesinden yapmanızı öneririz. Ofisimizle irtibata geçerseniz mülakat ile ilgili tüm işlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Transit vize için danışmanlık ücreti 160 USD’dır, bu ödemeyi gerçekleştirdikten sonra danışmanlıknuzu yapabilirsiniz. Danışmanlıknuz kabul edilmez ise danışmanlık ücretinin iadesi yapılmaz. Bu vize türü için de 24 yaş üstü kişiler için konsolosluk birebir görüşme isteyebilir. Danışmanlık sürecinde diğer danışmanlıklarda olduğu gibi en önemli evrak DS-160 belgesidir. Bu belgenin doğru ve eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir. Belgenin doldurulması konusunda ofisimizden destek alabilirsiniz.

Vizeye danışmanlık yaparken sizden istenen evraklar;

  • DS-160 Formu, online ve İngilizce olarak konsolosluğun resmi web sayfası üzerinden doldurulmalı, renkli ve barkodlu çıktısı alınmalıdır,
  • 6 geçerliliği olan pasaport,
  • Banka hesap dökümleri,
  • Biometrik fotoğraf, arka fonu beyaz, güncel olmalı,
  • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği,
  • Vize talebi dilekçesi, konsolosluğa hitaben, İngilizce ve seyahat amacını anlatan bir dil ile yazılması gerekir,
  • Gidilecek ülkeye ait alınmış vize,
  • Uçak ya da gemi biletleri.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu