blog

Almanya Vize Hakkında En Çok Merak Edilen 5 Soru!

Almanya vize açısından sıkça danışmanlık alan ülkelerden biridir. Her sene binlerce kişi tarafından kültürel veya iş seyahati amacıyla ziyaret edilen Almanya, ülke giriş ve çıkışlarında vize istemektedir. Almanya vizesi gereken bu ülke için danışmanlık koşulları, gereken şartlar, belgeler ve daha birçok şey merak edilmektedir. 

Almanya Vize Şartları Neler?

Almanya vizesi, bordo pasaport sahibi Türk vatandaşlarının Almanya seyahatlerinde zorunlu kılınmıştır. Bunlar dışında yeşil, gri ve siyah pasaporta sahip olan Türk vatandaşları, Almanya Federal Cumhuriyeti ve Türkiye Cumhuriyeti arasındaki vize muafiyeti sayesinde 6 ay içerisinde 90 gün konaklamayı aşmayacak şekilde vizeden muaf tutulmuştur.

North Vize, diğer ülkelerde olduğu gibi Almanya vizesi şartları sürecinde de sizlere destekçidir. Almanya vize danışmanlık isteyen bir süreçtir. Bu süreçte North Vize profesyonelliğinden muhakkak faydalanmalısınız.

Almanya Vize için Gerekli Evraklar Hangileri?

Vize için gereken belgeler her ülkede değişiklik göstermektedir. Ülkelerin yanında Almanya turist vizesi türüne göre bile değişik belge talebi bulunmaktadır. Almanya vize için istenen belgelerden birkaçı şunlardır:

  • Türkçe ve Almanca şeklinde hazırlanan Almanya vize danışmanlık formu
  • Vize talep dilekçesi
  • Dönüş tarihinden sonra en az 3 ay geçerli olacak ve en az 2 sayfası boş pasaport
  • Fotoğraf
  • Nüfus cüzdan fotokopisi

Şeklinde uzayıp giden bir liste bulunmaktadır. Almanya vize türlerinde değişen bu belgeler her sene değişkenlik göstermektedir. En iyi Almanya vizesi danışmanlığı için North Vize ile iletişime geçebilirsiniz. En güncel istenen belgeler dahil Almanya vize evrakları hakkında en detaylı bilgilere bu sayede ulaşabilirsiniz.

Almanya Vize

Almanya Vize Danışmanlıksu Süreci Nasıldır?

Almanya’ya 90 günden az süreyi içeren vize danışmanlığı, Almanya Konsolosluğu veya konsolosluğun yetki verdiği danışmanlık merkezleri tarafından yapılır. D tipi vize danışmanlığı ise Almanya Konsolosluğu veya Almanya Büyükelçiliğine yapılır.

İstenen belgeler tam ve eksiksiz şekilde dosyaya konulmaktadır. Ardından danışmanlık gerçekleştirilip, süreç başlatılmaktadır. North Vize, Almanya vize yolculuğunuzda sizlere her adımda kolaylık sağlamaktadır. Uzman kadrosuyla süreç sağlıklı bir şekilde yürütülmektedir.

Almanya Vize

Almanya Vize Ücreti Belli Mi?

Vize ücretleri her sene değişik fiyatlandırmaya tabii tutulmaktadır. Sigorta, hizmet ve bazı giderlerin de dahil olduğu fiyat hakkında net bir tutar söylenememektedir. North Vize, Almanya vizesi ücretleri hakkında da en güncel tutarlarla sizleri bilgilendirmektedir.

T.C. Kimlik No ile Vize Sorgulama Almanya Vizesi Nasıl Sorgulanır?

Vize danışmanlıksu sonucunda Almanya’nın Türkiye’de yetkilendirmiş olduğu kurumlar vasıtasıyla süreç takip edilebilmektedir. Bu alanlara istenen bilgiler girildikten sonra vize durumunuzu rahatlıkla kontrol edebilirsiniz.

North Vize size vize danışmanlıksu sonrasında da en büyük yardımcıdır. Süreci sizler için yakından takip ederek Almanya vizesi danışmanlığını üst noktalara çıkartmaktadır. Zaten zorlayıcı ve stresli olan vize sürecinde profesyonel kişilerle çalışmak içinizi büyük oranda rahatlatacaktır.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu