almanya

Almanya Vize Reddi

Almanya Vize Reddi

Almanya vize reddi,  danışmanlıknun ardından vize reddinin gerçekleşmesi durumudur.  Alman konsolosluğu dosyanızı inceledikten sonra,  kendi gerekçeleri ölçüsünde birçok sebebe bağlı olarak seyahatinizi reddetmiş veya reddetme hakkına sahiptir.  Gerek turistik,  gerek ticari veya aile ziyareti veya eğitim amacıyla Almanya’ya gitmek isteyenler,  öncelikle vize danışmanlıksunda bulunmak zorundadırlar.  Bu danışmanlık Alman konsolosluklarının kendi istedikleri evrakların tamamının eksiksiz olarak düzenlenerek sunulması ile gerçekleşmektedir.  Bu evrakların tek bir tanesinde bile eksik,  yanlış,  hatalı veya aldatıcı bilgi olması durumunda bütün işlemin iptal edilmesi söz konusu olmaktadır.  Bilgilerin doğru olmaması,  çok daha ciddi anlamda değerlendirilmektedir.  Ancak bunun dışında eksik evrak veya seyahat programındaki birtakım hatalar,  vize danışmanlıknuzun onaylanmamasına da sebep olabilir. Bu durumlarda bu değerlendirmenin düzeltilmesi mümkündür. Tekrar vize danışmanlıksunda bulunulabilmektedir.

Vize Reddi Durumunda Ne Yapılmaktadır?

Almanya vize reddi alan kişilerin 2.  seçenek hakları daha bulunmaktadır.  Bir tanesi ret kararına itiraz etmek,  İkincisi ise tekrar yeni bir danışmanlıkda bulunmaktadır.  Ancak gerek itiraz etme hakkınız gerekse tekrar yeniden başvurma hakkınız olsun ikisinde de yapmanız gereken,  neden reddedildiğini doğru anlamak,  bunların neler olduğunu tespit etmek ve tekrar bu olumsuzlukları yaşamamak için doğru ve eksiksiz bilgilerin ve evrakların bulundurulması gerekmektedir.  Ancak her ne kadar Almanya vize reddine itiraz etme hakkı olsa da,  bazı durumlarda bu hakkınızı da ortadan kaldırabilirler.  Ancak Almanya danışmanlıksunun ardından aldığınız ret ’den sonra tekrar danışmanlık yapmanız gerekmektedir. Vize’nin reddedilmesi durumunda tekrar danışmanlık yapmanız için bir form bulunmaktadır.  Bu formu eksiksiz olarak doldurarak hangi konuda ret alındıysa onları doğru anlamak,  doğru okumak gerekmektedir.  Buna göre,  evraka bağlı bir eksiklik olması durumunda,  evrakların tamamlanması veya yanlış veya hatalı bilgi verilmiş olması durumunda o hataların düzeltilmesi ile tekrar vize danışmanlıksunda bulunmaktadır.  Vize danışmanlıksu sonucunda birçok sebepten dolayı ücret ödemiş olabilirsiniz.

Belgelerin Ve Bilgilerin Yetersiz Olması

Önemli ret gerekçeleri şunlardır;  Almanya vize reddi, danışmanlıkda sizden istenen evrakların içinde herhangi bir şekilde sahte hazırlanmış evrak varsa bu kesinlikle ret sebebidir.  Çünkü Evrakların tamamının eksiksiz hatasız ve doğru bilgi içermesi gerekmektedir.  Böyle bir sebepten dolayı ret alma durumunda pasaportunuz,  mühürlenir.  Tekrar yurt dışına çıkma konusunda uzun süre sıkıntı yaşayabilirsiniz. Bir başka sebep olarak,  Almanya’ya seyahat edeceğinizi belgelerle sunmanız sizden istenmektedir.  Ancak bu belgelerde bir yanlışlık veya eksiklik olması durumunda ret almış olabilirsiniz.  Onun içinde seyahat tarihinizin süresi ile ilgili bir değişiklik yapabilir veya ülkeden çıkış tarihînizle vize tarihinizin arasında bir uyuşmazlık olması durumunda bu konuda tekrar danışmanlıkda bulunup,  bunları düzeltip tekrar vize danışmanlıksunda bulunabilirsiniz.

Banka Hesap Dökümünün Eksik Olması

Diğer bir önemli sebep ise, vizeye başvuran kişi danışmanlıkda bulunurken ekonomik kaynaklarını üç aylık hesap hareketleri biçiminde sunmak zorundadır.  Bu sunulmamışsa,  banka dökümü incelendiğinde banka hareketlerinin yetersiz olduğu anlaşılmışsa,  bankada herhangi bir sebepten dolayı limitsiz bir işlem veya bloke edilmiş cezai bir durum varsa bu turistik danışmanlık da olsa reddedilme gerekçesidir.  Otel rezervasyonunu yanlış göndermiş veya göstermiş olabilirsiniz,  belirttiğiniz süre vize tarihinden uzun belirtilmiş olabilir ya da size yurtdışından,  Almanya’dan davetiye gönderen kişinin sizi orada misafir edecek maddi olanaklara sahip olmaması da danışmanlıknuzun ret sebeplerinden biri olmaktadır. Almanya vize danışmanlıksunda bulunan kişi, herhangi bir Schengen bölgesinde üç ay kaldıktan sonra tekrar bir üç ay için uzatma vize uzatma danışmanlıksunda bulunabilir.  Ancak bulunmamışsa bunun onun tekrar Türkiye’ye iadesi sağlanmış olabilir,  o tarihten sonraki danışmanlıklar ret alma sebebi sayılabilir.

Diğer Ret Alma Sebepleri

Kişinin yurtdışı yasağı bulunması durumunda herhangi bir ülkeye veya Schengen ülkesine girmesi yasaktır.  Böyle durumdaki müracaatlarda pasaportunuzdan dolayı ret almanıza sebep olabilir.  Almanya vize reddi, danışmanlık yapan kişinin sicilinde bir bozukluk olabilir,  danışmanlık yapan kişinin sicilinde veya geçmişinde bir suç,  adli bir suç bulunması durumunda vize danışmanlıksu reddedilir.  Almanya’ya vize danışmanlıksu yapan kişiler,  konsolosluğun istemediği Schengen bölgesini içine alan ve 30000 Euro teminat göstermek zorunda kalınan seyahat sigortası tercih edilmelidir.  Şayet bu tercih edilmediği durumda ret alma olasılığınız çok yüksektir.  Ancak bunun itiraz etme hakkı bulunmaktadır.  Bir diğer ret alma sebeplerinden biri ise,  istenen belgelerin eksiksiz olmasına rağmen konsolosluğa bu belgeler inandırıcı gelmemiş olabilir,  bu da danışmanlıkda bulunan kişinin ret alması sebeplerinden biridir.  Almanya vizesine danışmanlıkp tekrar geri döneceğini, dosya belgeleriniz de zaten kanıtlamak durumundasınız.  Ancak Alman konsoloslukları sizin tekrar geri döneceğinizi inandırıcı bulmamış, bu ihtimali sizde görmemişse bu durumda da sizin danışmanlıknuz reddedilebilmektedir.

Ret Almış Kişiler Ne Yapması Gerekmektedir?

Almanya vize reddi, Almanya danışmanlıksu yapmış ve ret almış kişilerin tekrar Almanya seyahati için danışmanlıkda bulunmaları gerekmektedir.  Almanya’ya gitmek isteyen ve dolayısıyla vize danışmanlıksunda bulunan çok sayıda insan bulunmaktadır.  Çünkü Almanya’da yaşayan Türk nüfusu oldukça kalabalıktır.  Dolayısıyla ziyaret hacmi oldukça büyüktür.  Almanya’ya gitmek için Schengen vizesine başvurmak gerekmektedir.  Dolayısıyla hangi sebeple olursa olsun seyahat etmek isteyen kişiler Almanya Schengen vizesi danışmanlıksunda bulunmak durumundadırlar.  Ancak bunun dışında yeşil,  siyah veya gri pasaport sahipleri,  3 aydan fazla olmamak koşuluyla Almanya’ya vize almadan seyahat edebilirler.

Almanya Vize Danışmanlıksu İçin İstenen Evraklar

Almanya vize uygulaması için birçok belge ve evrak istemektedir.  Almanya Konsolosluğu tarafından bu belgeler büyük bir titizlikle incelenmekte ve doğru eksiksiz olması konusunda çok ayrıntılı kontrol edilmektedir.  Ayrıca eksik ve hatalı evrak bulunan dosyalar hemen ret edilmektedir.  Dolayısıyla bu durum zaman kaybına sebep olmaktadır.  O nedenle Almanya vize danışmanlıksu yapan kişilerin istenen belgeleri ve koşulları en doğru biçimde yerine getirmeleri gerekmektedir.  Ayrıca Almanya vize danışmanlıksunun reddedilmesi durumunda tekrar vize danışmanlıksu yapma hakkı bulunmaktadır.  Ancak bunun için neden reddedildiğini doğru anlamak ve aynı hataları tekrar yapmamanız,  gerekmektedir.  Birçok reddedilme sebebi olabilir,  bunların neler olduğunu doğru anlamak gerekmektedir.  Vize danışmanlıksu reddedilen kişilerin tekrar vizeye başvurmaları durumunda yine aynı şekilde eksikliklerin olup olmaması hatta bir önceki danışmanlıkdaki eksikliklerini tamamlanıp tamamlanmadığına da bakılmaktadır.

Almanya Vize Danışmanlıksunun Reddedilmesi Durumunda Neler Yapılır?

Almanya vize reddi, yani danışmanlıknuzun reddedilmesi durumunda bu konuda panik yapmadan tekrar bir danışmanlık yapmanız gerekmektedir.  Ancak reddedilme gerekçenizin,  uzun vadede yurtdışına çıkmanızı engelleyen pasaportunuzun mühürlenmesini gerektiren bir gerekçe ile reddedilmenizde ise, yapmanız gereken vize reddi İtiraz dilekçesi doldurmaktır.  Hangi sebeple,  vizenin yani danışmanlıknuzun Reddedildiğini vereceğiniz reddedilme İtiraz dilekçesi farklı olmaktadır.  Bu nedenle bu itiraz dilekçelerinin hangisini dolduracağınız konusunda da bilgi sahibi olmanız gerekmektedir.

 İtiraz Dilekçesi Yazarken

İtiraz dilekçesi yazarken, mutlaka maksimum bir ay içinde itiraz dilekçesi doldurup konsolosluğa iletmeniz gerekmektedir.  Ayrıca itiraz dilekçesini Almanca olarak yazıp ıslak imzalı olması unutulmamalıdır.  Bir diğer dikkat edilmesi gereken konu ise ret cevabı aldığınız kod numarasını dilekçeye yazmanız gerekmektedir.  Dilekçenizde,  adınız,  soyadınız,  doğum tarihinizi ve eposta adresinizi yazdıktan sonra aynı şekilde itiraz ret yeme sebebinin kodunu da yazmanız gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu