almanya

Almanya Ticari ve Fuar Vizesi

Almanya Ticari Ve Fuar Vizesi

Almanya ticari ve fuar vizesi, Almanya’ya iş amaçlı seyahat ya da fuar ziyareti nedeni ile giriş yapacakların almaları gereken C tipi vize çeşididir. Almanya’ya seyahat edecekler için pasaport hamili T.C vatandaşları tarafından, Almanya ticari vizelerin danışmanlıkları Almanya Konsolosluğu’na, Almanya vizesi için gerekli olan evrakları veriliyor. Sunulan bu belgelerin güncel olarak hazırlanması gerekiyor. Bir takım evrakların orijinal olması gerekiyor. Çünkü bu zorunlu hale getirildi. Almanya vizesini almak için gerekli evrakların tamamı, Almanya’ya gidiş amacına göre hazırlanıp Almanya Konsolosluğu’na teslim edilir.

Almanya Vize İşlemlerinde Yapılacak İşlemler

Almanya ticari vize danışmanlıklarında Almanya’ya yapılan seyahat tarihinden en az 4 hafta öncesinden hazırlanmalıdır. Schengen vizesine danışmanlık yapılacak en fazla süre 90 günü kapsar.

Almanya İstanbul Başkonsolosluğunun görev yaptığı alan içinde İstanbul ( Marmara bölgesi) içinde olmayan İl ve İlçelerde oturan yani ikamet eden vize danışmanlıksu yapan kişilerin yaptıkları danışmanlıkları değerlendirme süreleri uzun olabilir. Fakat danışmanlık yapan kişinin Almanya ticari vize danışmanlıklarını görev alanının kendisine en yakın vize merkezinde yapılıyor.

Almanya vize danışmanlık merkezi, danışmanlıkları yapılırken vize danışmanlık firmaları genelde kurumsal olarak ya da bireysel olarak hizmet verirler. Almanya ticari ve fuar vizesi merkezlerinin şubeleri telefon, SMS veya e-posta ile yapılan işlemlerden kanun gereği herhangi bir ücret isteyemezler.

Almanya Ticari Vize İşlemlerinde Gerekli Evraklar Listesi

 • Vize danışmanlık yapılırken teslim edeceğiniz evrakların güncel olması gerekiyor. En önemlisi ise teslim edilecek  evrakların güncel tarihte olduğundan emin olun,
 • Almanya’ya yapılan  seyahat sonrası pasaport ’un minimum 3 ay geçerli olması gerekir,
 • 3,5×4,5 cm ölçüsünde, arka fon kısmı beyaz olacak şekilde 2 adet biyometrik vesikalık fotoğraf,
 • Almanya şirketinin antetli  kağıt üzerine düzenlenecek belgelerin imzalı ve kaşeli olması gerekir,
 • Almanya şirketinin antetli kağıt üzerinde düzenlenecek tüm belgelerin kaşeli ve imzalı olması zorunludur. Aksi takdirde kabul edilmez,
 • E devlet ile SGK/ BAĞ-KUR ve detaylı hizmet dökümünün belge çıktısı,
 • Şirketin banka hesap özeti olmalı. Çalışanın son 3 aylık, en az 8.000 TL bakiyesi olarak, kaşe, ıslak imza ve banka sirkülerinin gösterilmesi gerekiyor,
 • Ek geliriniz var ise, fotokopileri ( araç ruhsatı, ev tapu ve kira sözleşmesi )
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği,
 • Önlü arkalı kimlik fotokopisi,

Almanya Ticari Ve Fuar Katılımı

Dünya ekonomisinde büyüyen Almanya, çeşitli sebeplerle seyahat edecek binlerce  T.C vatandaşının vize danışmanlıkları yapılırken prosedürler dahilinde onay vererek kabul ediliyor.  Almanya’da her sene yapılan ticari fuar da bu sebepler arasında yer alır. Almanya fuar vize danışmanlıkları nasıl yapılır? Fuara katılım sağlamak için Almanya’ya seyahat yapmayı planlıyorsanız,  Almanya Konsolosluğu tarafından ticari Vize’nin değerlendirilmesi yapılması için, birtakım şartları taşıması gerekiyor. En önemli kriterlerin başında kişinin mesleği ile ilgili fuara katılım sağlayacağının  beyan ederek gerekli belgelemenin yapılmasıdır.  Almanya’dan ticari vize talep edildikten sonra ticari vize alabilmek için gerekli evrakların hazırlanması gerekir. Almanya Ticari Ve Fuar Vizesi danışmanlıksunu yapan kişiler fuar biletlerini ibraz etmeleri  gerekiyor. Bu vize değerlendirme yapılma sırasında avantaj sağlayacaktır. İstenilen evrakların  eksiksiz ve tam hazırlamanız durumunda yapılan vize danışmanlıksunu uzun süreli alabilmeniz açısından önemlidir.

Almanya Ticari Ve Fuar Vizesi Sonuçlanma Süresi

Almanya’ya yapılan iş seyahati, fuara katılım sağlamak, fuarda stant açmak gibi nedenler ile yapılacak vize danışmanlıklarının sonuçlanması parmak izi beyanının randevu tarihinden maksimum 15 gün içinde sonuçlanmaktadır. Bu neden ile seyahat süresinden en geç 15 gün öncesinden danışmanlıkların vize servisine iletilmiş olması gerekiyor. Seyahat yapmadan en önce minimum üç aya kadar Almanya iş seyahati vizesini gerçekleştirmek için danışmanlıklarınızı yapabilirsiniz. Kurban Bayramı, Ramazan Bayramı, ve Almanya’nın dini bayramı olan Paskalya ve Noel bayramlarından önce yapılan danışmanlıkların süresi uzayabiliyor. İş seyahati ve Almanya ticari ve fuar vizesi amaçlı için yapılan danışmanlıklarının yapılmasından önce sizlerden talep edilen belgeleri eksiksiz hazırlayarak ofisimize ileterek gerçekleştirebilirsiniz. Fakat gerek duyulması halinde Almanya konsolosluğu sizlerden ek talepte bulunabilir.

Almanya Ticari Schengen Vize Danışmanlıkları Yapılırken Şunlara Dikkat Edilir

 • 25 Eylül 2014’te yürürlüğe girerek uygulanmaya başlayan Schengen vizesi için ilk danışmanlık yapan kişilerin parmak izi vermeleri gerekiyor. Verilen parmak izi  5 yıl geçerlidir.
 • 25 Eylül 2014 tarihinden bu yana Schengen vize işlemlerinde belirlenen 12 yaş sınırını doldurmuş danışmanlık sahiplerinin parmak izleri alınmaktadır. Bu sebep ile 5 yıl içinde Schengen vizeniz yoksa size verilen randevu saatinde hazır bulunmanız gerekmektedir.
 • Almanya harici farklı ülkelere seyahat yapacaksanız uzun kalacağınız ülkenin diplomatik temsilciliğinden vize için danışmanlıkda bulunmanız gereklidir.

Almanya Vizesi Kaç Gün İçinde Çıkar?

Almanya Ticari Ve Fuar Vizesi  danışmanlıkları, teslim edilen evrakların eksiksiz olması durumunda maksimum 15 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Danışmanlık işlemlerinin sonuçlanma süresi Almanya Büyükelçiliğin sorumluluğu altındadır. Vize danışmanlık işlemlerinin en yoğun olduğu dönemler okulların ara yıl tatilleri, sömestr tatilleri, dini ve resmi bayram tatilleridir. Bu süreç vize sonuçlanmalarını uzatabiliyor. Almanya’ya seyahat edecek yurttaşlarımıza vize danışmanlıklarını, seyahat edecekleri günden bir ay kala yapmaları önerilir.

Almanya Vizesi Ret Nedenleri

Almanya vize danışmanlıkları yapıldıktan sonra ret ile sonuçlanabiliyor. Bunun başlıca nedenleri şu şekildedir.

 • Vize danışmanlık formunun yanlış ya da eksik doldurulmuş olmaması gerekir,
 • Almanya’ya seyahat etme amacının doğru belirlemesi gerekir,
 • Banka hesaplarının istenilen miktarın altında ve yetersiz olması vize geçerlilik süresi bitiminde,
 • Türkiye’ye geri dönüleceğine dair inandırıcı olmamak ve kanıtların bulunmaması durumunda,
 • Otel rezervasyonlarının yapılmaması ve hatalı yapılma durumunda,
 • Daha önce yapılan Almanya seyahatlerinde belirlenen vize süresinin zaman aşımına uğraması ve Almanya’da bulunduğu andan itibaren suç işleme durumunda,

Almanya vize danışmanlıksu yaparken saydığımız hususlar göz nünde bulundurulmalıdır. Aksi takdirde danışmanlık işlemleri için ödenen harç ve ücretler iade edilmemektedir. Vize danışmanlık belgelerinin doğru şekilde ve eksiksiz olmasına dikkat ediniz. Bu süreçle yapılan danışmanlıknuzun olumsuz sonuçlanması en aza inecektir. Almanya Schengen vize danışmanlık belgelerinizi doksan gün içinde, vize danışmanlık merkezlerinden ücretsiz olarak talep edebilirsiniz.

Almanya Ticari ve Fuar Vizesine Neden İhtiyaç Duyulur?

Almanya ekonomide hızla büyüyen ülke haline geldi. Ticaret işlerinin hem ülke ekonomisine hem de ticareti yapan kişiye katkısı büyüktür. Ticari olarak bir iş yapmadan önce Almanya’nın ülke koşulları ve Almanya’yı tanımak gerekir. Turist olarak Almanya’ya gidebilir. Almanya’nın koşullarını, ülkenin durumunu, ticari ve fuar işlerini takip edebilirsiniz. Büyük işletmeler fuarlar için Almanya’yı tercih ederler. Fuarı yakından takip ederek, büyük işletmeler  rakiplerin fırsatlarını değerlendirebilirler. Ortaya çıkan yeni fikirleri fuarda gösterebilirsiniz. Bu sayede ticari ve fuar vizesi talebini yapabilirsiniz. Detaylı olarak bahsettiğimiz prosedürlere uygun şekilde vize yaptırabilirsiniz. İstenilen evrakları eksiksiz şekilde hazırlamanız durumunda vize işlemleriniz hızlı şekilde olmaktadır. Detaylı bilgi almak istiyorsanız en yakın vize merkezine başvurmanız gerekiyor.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu