almanya

Almanya Erasmus Vizesi

Almanya Erasmus Vizesi

Değerli ziyaretçilerimiz, Almanya Erasmus vize detaylarını North Vize müşteri temsilcimiz ile daha kısa ve net öğrenebilirsiniz.

North Vize, Almanya vizesi danışmanlıklarında vize danışmanlık firması olarak bireysel ve kurumsal olarak hizmet vermektedir.

Almanya Erasmus Vizesi İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

•Uzun süreli vize talep formu (İmzalamanız yeterli olacaktır)

•Pasaport (Son 10 yıl içerisinde alınmış olmalı ve fotokopisiyle birlikte ibraz verilmelidir)

•2 adet biyometrik fotoğraf (3.5 x 4.5 cm ölçülerinde, güncel, beyaz fon üzeri)

•Diploma (Kişinin mezun olması halinde)

•Öğrenci belgesi veya transkript (Kaşeli, imzalı ve güncel)

•Muvafakatname (18 yaşından küçük olanlar için, ebeveyn imzalı)

•Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi

•Eğitim programı sertifikası

•Eğitim programının masraflarının karşılanabileceğine dair teminatlar

•Konaklama masrafları ve eğitim bursunu belgeleyen teminatlar

•Seyahat sağlık sigortası; 30 bin € teminatlı, uluslararası geçerliliğe sahip (Kurumumuzdan temin edebilirsiniz)

•Otel ve uçak bileti rezervasyonu (Kurumumuzdan temin edebilirsiniz

Almanya Erasmus Vizesi İçin Gerekli Belgelerle İlgili Açıklamalar:

İkamet müsadesi danışmanlık formu

Almanca olarak doldurulmuş, Almanya vize danışmanlıksu için ibraz edeceği evraklarda beyan edeceği bilgileri destekleyen, danışmanlık sahibi tarafından imzalanmış iki nüsha ikamet müsadesi danışmanlık formu. Danışmanlık sahibi 18 yaşından küçük ise; kişi tarafından doldurulacak ikamet müsadesi danışmanlık formunun imza bölümünü ebeveynlerin ikisi de imzalanmış olmalıdır.

Biometrik Fotoğraf

Almanya turistik vize danışmanlık işlemlerinde kullanılacak fotoğraflar; 3 adet, 3,5×4,5 cm ölçülerinde, Almanya vize danışmanlık sahibinin güncel halini temsil eden, maksimum son 3 ay içerisinde çekilmiş, arka fonu beyaz ve kişinin pasaportunda bulunan daha önce almış olduğu herhangi bir vize işleminde kullanılmamış olmalıdır.

Pasaport

Almanya turistik vize danışmanlıklarında kullanılacak pasaportlar son 10 yıl içerisinde çıkarılmış, ziyaretçinin Almanya seyahati dönüşü sonrası en az 3 ay geçerliliği olan ve vize basım işlemlerinin gerçekleşebilmesi için yan yana en az 2 boş sayfası bulunan, deforme olmamış olmalıdır.

Acil tıbbi bakım, hastane tedavisi ve sağlık nedenleri için hazırlanmış belge

Almanya vize işlemlerinde bulunacak kişinin Almanya’ da kalış süresini kapsayan, tüm Schengen ülkelerinde geçerli, en az 30.000 Euro teminata sahip orijinal seyahat sağlık sigortası.

Burs belgenizin aslı ve 2 fotokopisi

Almanya’daki Üniversitenin Dilekçe yazısı aslı ve fotokopisi

Yazı, eğitim süresini ve hangi şehirde olduğunu içermesi gerekmektedir

Türkiye’deki Üniversiteden alınmış yazı

Danışmanlık sahibinin gidiş amacına ve Erasmus / Sokrates burslu olarak bir Alman Üniversiteden eğitim göreceğine dair belgeler

Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ve Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

Almanya Turistik Schengen vize işlemlerinde bulunacak kişi adına güncel tarihli, aile ve ikamet etmekte olduğu adres bilgilerini içerecek şekilde düzenlenmiş tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ve ön ve arka yüz bilgilerini gösterir nüfus cüzdanı fotokopisi

Pasaport fotokopisi (Varsa eski Pasaportlar sunulmalı)

Noter tasdikli Muvafakatname ve Almanca tercümesi ve Tüm gelir kanıtlarının aslı ve 2 fotokopisi

Sadece ebeveynler tarafından düzenlenen noter tasdikli bir taahhütnamenin aslı ve 2 fotokopisi ve Yeminli tercümandan Almancaya tercümesi.

Önemli Dikkat Ediniz !

*Ebeveynler tarafından verilen taahhütname, Federal Eğitim Teşvik kanununda belirlenen garanti oranına göre düzenlenmeli ve ödemeyi garanti etmelidir.

**Verilen taahhüttün ödenebileceğine dair ebeveynlerin maaşlarının yattığı hesap cüzdanları, mal varlığının bulunduğu hesap cüzdanı ve ödeme gücünü gösteren tüm maddi ve gelir durumunu gösteren evrakların aslı ve 2 fotokopisini ibraz etmelidir. (Gelir evrakların tercümesine gerek yoktur). Ayrıca taahhütnameyi veren kişinin imzası noter tarafından tasdik edilmelidir.

Erasmus Vizesi Nedir?

Erasmus, üniversite ve yükseköğretim kurumlarının birbirleri ile işbirliği yapmalarını teşvik etmeye yönelten bir Avrupa Birliği programıdır. Yükseköğretim kurumlarının birlikte ortak projeler üretip hayata geçirmelerine imkan veren Erasmus programı, üniversitelerin kısa süreli öğrenci ve personel değişimi yapabilmeleri için karşılıksız mali destek sağlamaktadır. Almanya Erasmus programının amacı Avrupa’da üniversite ve yüksek öğretimin kalitesini yükselterek, farklı ülkelerdeki üniversitelerin bilimsel ve kültürel çalışmalarda iş birliğinde bulunmalarını sağlamaktır.

Erasmus Ülkeleri Hangileridir?

Erasmus programı ile gidilebilecek ülkeler: Almanya, İtalya, Belçika, Bulgaristan, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Yunanistan, İrlanda, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Makedonya, Avusturya, Polonya, Romanya, İsveç, İsviçre, Slovakya, Slovenya, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Türkiye, İzlanda, Norveç, Kıbrıs ve Lihtenştayn. 27 Avrupa Birliği üyesi ülke ve A.B. üyesi olmayan fakat Avrupa Ekonomik Alanı içinde yer alan Norveç, İzlanda, Lihtenştayn ve Avrupa Birliği’ne aday ülkeler arasında yer alan Türkiye Erasmus programı içinde yer almaktadır.

Almanya Erasmus Danışmanlıksu Nasıl Yapılır?

Üniversiteler, öğrencileri Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik programı merkezinin kriterlerine göre belirler. Öğrencinin toplam not ortalaması önemli bir değerlendirme ölçüsüdür. Danışmanlıklar öğrencinin Erasmus kapsamında bulunan yüksek öğrenim kurumuna yapılır. Ancak üniversitenin Erasmus üniversite beyannamesine sahip olması gerekir. Öğrencinin okumakta olduğu üniversitenin ve gideceği üniversitenin Erasmus kapsamında olması şarttır. Her üniversite Erasmus danışmanlık, seçim ve sınav tarihlerini kendi takvimine göre düzenler. Türkiye’deki yüksek öğrenim kurumu Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığının kriterlerine göre öğrenci seçmesini yapar ve danışmanlıkları kabul eder. North vize müşteri temsilcileri ile görüşüp daha fazla detaylı bilgiyi alabilirsiniz

Almanya Erasmus Uzatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Erasmus süresini uzatmak isteyenler Türkiye’de okudukları kuruma bildirimde bulunmalıdırlar. Okulun onayından sonra ilgili uzatma işlemine dair yeterli hibe mevcutsa uzatma işlemi yapılmakla birlikte Erasmus biriminin yetkisinde Erasmus vizesi hibesiz olarak da uzatılabilir. Erasmus dönemini uzatmak isteyen öğrenciler eğitim aldığı okulu değiştiremezler.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu