Afganistan

Afganistan Vizesi

Afganistan Vizesi

Afganistan’a ziyaret etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Afganistan Vizesine danışmanlık yapmaları zorunlu olup. Sadece Diplomatik pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Afganistan Vizesine danışmanlık yapmadan Afganistan’a ziyaret yapabilmektedirler.

Afganistan Vize işlemleri Ankara Afganistan Konsolosluğu tarafından yürütülmekte olup bireysel danışmanlıkya çağırma durumu Ankara Afganistan konsolosluk birimi tarafından bazı yolcular için gerekli olup bazılarını ise çağırmadan Afganistan Vize işlemlerini gerçekleştirmelerine izin vermektedirler. Ankara Afganistan Konsolosluğu danışmanlıkda bulunacak yolcular için Afganistan’dan temin edilmiş onaylı davetiye evrakı talep etmektedirler.

Bu nedenle vize danışmanlıknuzu yapmadan önce Afganistan’da bulunan şirket veya şahıslardan bu evrakı temin etmeniz gerekmekte olup Afganistan vize davetiyesi olmadan Afganistan Vize danışmanlıksunu yapmanıza izin verilmez.

Afganistan Vize Danışmanlıksu Nasıl Yapılır?

Afganistan Ankara Konsolosluğu yetkilendirilmiş kurumlar aracılıyı ile danışmanlık kabul etmektedir. Kurumumuz bu konuda yetkilendirilmiş olup, kurumumuz aracılıyla Afganistan Vizesine danışmanlık yapabilir, Apostil işlemleri için kurumumuzla iletişime geçebilirsiniz.

Afganistan Vizesi için Gerekli Evraklar:

Afganistan Vize Danışmanlık Formu:

Afganistan Vize danışmanlık formunu kurumumuzdan ücretsiz bir şekilde temin edebilirsiniz. Afganistan Vize formunun eksiksiz bir biçimde doldurulması büyük önem arz etmekle beraber yanlış verdiğiniz bir bilgi nedeniyle Afganistan Vizeniz ret edilebilir ve Ankara Afganistan Konsolosluğu sizlere cezai işlem uygulayabilme hakkını saklı tutar.

Pasaport:

En az 6 ay geçerliliği bulunan ve 10 yıldan eski olmayan biometrik pasaporta sahip olmanız gerekmekte olup eksi veya yıpranmış pasaportlar ile danışmanlık kabul edilmemektedir.

Afganistan Vize Davetiyesi:

Afganistan Vize Davetiyesi Afganistan bulunan şirketler veya şahıslar tarafından temin edilmesi gerekmekte olup seyahat tarihlerini, yolcu pasaport bilgilerini içermesi gerekmektedir.

Şirket Evrakları:

Danışmanlık yapacağınız Afganistan Vize türüne göre Şirket evraklarınızı hazırlamak için kurumumuzla iletişime geçebilirsiniz.

Afganistan Vize Türleri:

Afganistan Turist Vizesi:

Afganistan’a yapacağınız her türlü Turistlik ziyaret için Afganistan Turist Vizesine danışmanlık yapmanız gerekmektedir. Afganistan Turist Vizesine danışmanlık yapabilmeniz için geçerli bir davetiyeye ihtiyacınız bulunmaktadır.

Afganistan Ticari Vize:

Afganistan’da yapacağınız toplantı, iş yeri ziyareti ve fuar ziyaretleri için Afganistan Ticari Vizeye danışmanlık yapmanız gerekmektedir.

Afganistan Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi:

Afganistan’da bulunan aile üyeniz veya arkadaşınızı ziyaret etmek için Afganistan Aile ve Arkadaş ziyareti vizesine danışmanlık yapmanız gerekmektedir.

Afganistan Çalışma Vizesi:

Afganistan’da bulunan iş yeri tarafından tarafınıza gönderilen davetiye, iş sözleşmesi ile birlikte Afganistan Ankara Konsolosluğundan Afganistan Çalışma Vizesine danışmanlık yapabilirsiniz.

Afganistan Vize Ücretleri:

Afganistan Ankara Konsolosluğu her yıl ocak ayında Afganistan Vize Ücretleri konusunda güncelleme yapmaktadır. Güncel Vize tutarı danışmanlık yapacağınız vize türüne göre değişiklik göstermekte olup danışmanlık yaptığınız tarihe göre farklı tutarlarla karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle kurumumuzla iletişime geçip güncel Afganistan Vize Ücretlerini öğrenebilirsiniz.

Afganistan Ekspres Vize:

Ankara Afganistan Konsolosluğu üzerinden yaptığınız danışmanlıklar için geçerli olmakla beraber vize türünüze bağlı olarak farklılıklar göstermektedir. Afganistan Express Vize ortalama 2 iş gününde sonuçlanmaktadır.

Afganistan Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?

Afganistan Vizesi ortalama olarak 5 iş gününde sonuçlanmakta olup bu sürenin uzayıp kısalması Ankara Afganistan Konsolosluğunun yoğunluğuna bağlı bulunmaktadır. Bu nedenle Afganistan Vize danışmanlıkşunuzu seyahatinizden en az 30 gün öncesinden tamamlamanızı öneriliriz.

Yabancı Vatandaşların Afganistan Vizesine Danışmanlık Durumu

Afganistan Ankara Konsolosluğu üzerinden danışmanlık yapmak isteyen Yabancı ülke vatandaşları Türkiye Cumhuriyeti içerisinde en az 6 ay geçerliliği bulunan Türkiye Cumhuriyeti Oturum Kartına sahip olmaları gerekmekte olup danışmanlık yapmak için Afganistan’dan temin edilmiş vize davetiyesine sahip olmaları gerekmektedir.

Kurumumuz Sizlere Afganistan Vizesi konusunda uzman ekibiyle hizmet vermektedir.

 

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu