pakistan

Pakistan Vizesi

Pakistan İslam Cumhuriyeti Tüm Türk bordo pasaport sahiplerine vize uygulamaktadır. Yeşil ve Gri pasaport sahipleri 90 güne kadar vizesiz Pakistan Vizesiz olarak ziyarette bulunabilmektedirler. Pakistan Vize işlemleri için Ankara Pakistan Konsolosluğundan başvuru yapılmaktadır. Başvuruyu bireysel olarak yapmanıza gerek yoktur. Başvuru sahipleri yetkili acenteler aracılıyla başvuru yapabilmektedirler.

Pakistan Turist vizesi işlemleri için evrak listesi yaşınıza, iş yeriniz deki pozisyonunuza göre farklılık göstermektedir.

Pakistan Ticari vizesi için mutlaka Pakistan’da ticaret odasından onaylı davetiye temin edilmesi gereklidir. Bu belge için Pakistan’daki partneriniz işlemleri takip etmesi gerekmekte olup şirket evrakları onayı sonrası ticaret odasından bu belgeyi temin edebilecektir. Bu işlem ortalama 10 iş gününü bulabilmektedir.

Bu nedenle ticari veya turistlik vize başvurularınızda seyahatinizden en az 1 ay öncesinde başlatmanız gerekmektedir.

Pakistan Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi:

Pakistan vizesi başvuruları evrak listesi başvuru yapacağınız turistlik, ticari veya çalışma vizesi olmak üzere farklılık gösterebilmektedir.

Pakistan’dan gelen onaylı davetiye:

Ticari ve çalışma vizeleri için Pakistan ticaret odasından onaylı davetiye gelmesi gerekmektedir. Turist vizeleri içinde dış işlerinden onaylı davetiye temin edilmesi gerekmektedir.

Pasaport:

En az 6 ay geçerli 2 adet sayfası boş olan pasaport sahibi olmanız gerekmektedir. Pasaport sahibi olmayan kişiler Pakistan vizesi başvurusunda bulunamazlar.

Pakistan Vize Başvuru Formu:

Pakistan vize formu sizin yaptığınız vize türü tercihine uygun olarak doldurulması gerekmekte olup bu belgede bulunan bilgilerin doğru ve eksiksiz olmasına özen gösterilmesi gerekmektedir. Pakistan vize başvuru formu olmadan başvuru işlemi yapılamamaktadır.

Uçak ve Otel Rezervasyonları:

Bu belgeler yapacağınız seyahatin detaylarını belli eden hususlardır. Bu belgeleri kurumumuzdan temin edebilirsiniz.

Pakistan Vizesinin Çıkış süresi:

Pakistan davetiye kısmı ortalama 10 iş günü sürmekte olup Ankara Pakistan konsolosluğunun Pakistan vize işlemlerinin ortalama süresi ise 5 iş günüdür. Bu durum evrakların eksizsiz verilmesi ve gelen davetiyenin türüne göre uzayabilmektedir.

Pakistan Vize Ücretleri:

Pakistan vize ücretleri başvuru yapacağınız vize türüne göre belirlenir gelen davetiye, seyahat uzunluğu gibi hususlar sonrası bu fiyat belirlenir. Pakistan vize ücreti direk olarak Pakistan konsolosluğunun Ankara’da anlaşmalı bulunduğu bankalardan ödenebilmektedir.

Pakistan Vize Türleri:

  1. Pakistan Turistlik 1 Aylık Vize
  2. Pakistan Turistlik 3 Aylık Vize
  3. Pakistan Turistlik 12 Aylık Vize
  4. Pakistan Ticari 1 Aylık Vize
  5. Pakistan Ticari 3 Aylık Vize
  6. Pakistan Ticari 12 Aylık Vize
  7. Pakistan E-Vize

Pakistan Vizesi Nasıl Alınır?

Pakistan vizesi alabilmek için bireysel başvuru yapmanız gerekememektedir. Anlaşmalı kurumlar aracılıyla Pakistan vizesini alabilmektesiniz. Pakistan Vizesi için gerekli evrakları hazırlayıp Ankara Pakistan konsolosluğu üzerinden bireysel başvuruda yapabilmektesiniz.

Pakistan vizesi için önemli hususlardan biri Pakistan Vize Davetiyesidir uzmanlarımızdan bu konuda bilgi alıp Pakistan Vize Davetiyenizin uygunluğunu öğrenebilirsiniz.

Pakistan E-vize Nedir?

Pakistan Hükümetinin 23/03/2019 tarihli kararından itibaren Pakistan Vizesini Online olarak temin edebilirsiniz ancak Pakistan E-vize başvuruları konsolosluk başvurularından daha pahalı olduğundan çok tercih edilmemektedir.

Pakistan E-Vize Kaç Günde Sonuçlanır?

Pakistan E-vizesi ortalama 7-10 iş günü içerisinde Pakistan Ulusal Veri Tabanı kurumu tarafından sonuçlandırmaktadır.

Pakistan E-Vize Nasıl Başvurulur?

Pakistan E-vize işlemlerini kurumumuzla iletişime geçerek hızlı ve güvenilir bir biçimde tamamlayabilirsiniz. Diğer bir başvuru türü kurumun resmî web sayfasından başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Pakistan Çalışma İzni Nedir?

Türkiye Vatandaşlarının Pakistan’da çalışmak için başvuracağı vize türüdür. Bu vize işlemleri sadece Ankara Pakistan Konsolosluğu Tarafından yapılmaktadır.

Pakistan Çalışma İzni Kaç Günde Sonuçlanır?

Pakistan Çalışma izni işlemleriniz ortalama 10 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu