Meksika

Meksika Vizesi

Türkiye Cumhuriyeti bordo pasaport sahibi vatandaşları Meksika’ya E-Vize alarak gidebilmektedirler ancak yeşil ve gri pasaport sahibi Türk vatandaşları işlemlerini Meksika Ankara konsolosluğundan bireysel olarak Meksika Vizesine başvuru yapmak zorundadır.

Meksika Vizesine başvuru yapmak isteyen tüm yolcular Meksika vizesi için online Meksika vize başvuru formunu doldurup başvurularını yapmaları gerekmekte olup bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları için daha fazla evrak talep edilmemektedir. Ancak Meksika E-vize si alındıktan sonra Meksika’ya yapılacak seyahat için seçilen hava yolu firması Meksika E-vizesine uygun olması gerekmektedir.

Meksika vizesi almadan seyahat edebilen tek pasaport türü diplomatik pasaporttur. Bu nedenle Yeşil ve Gri pasaport sahipleri bu başvurularını tamamlamaları için gerekli evrak listesini kurumumuzdan temin edebilirler ve Meksika vizesi başvurusunu Meksika Ankara konsolosluğundan yapabilmektedirler.

Meksika Vizesinin temin sürecinden sonra sahip olduğunuz Meksika vizesi sizlere 30 gün içerisinde Meksika’ya giriş hakkı vermektedir. Meksika vizesiyle yapmış olduğunuz ziyaret 180 günü aşmamalıdır. Daha uzun konaklamalar için Meksika Ankara konsolosluğu ile iletişime geçilmesini tavsiye etmekteyiz.

Sahip olduğunuz Meksika Vizesiyle 30 gün içerisinde Meksika’ya giriş yapmazsanız vizeniz geçersiz olacaktır.

Meksika E-vize:

Meksika E-vizesine başvuru yapabilmeniz için sahip olduğunuz pasaportun 10 yıldan eski olmadığına ve seyahatinizden sonra 6 ay geçerliliği olduğundan emin olmanız gerekmektedir.

Meksika E-vize online ortamdan başvuru yapıldığı gibi başvuru sırasında yapacağınız en ufak yanlış sonucu Meksika Vizenizin olumsuz sonuçlanacağını ve Meksika devletinin sizlere cezai yaptırım uygulayacağını unutmayınız.

Kurumumuz sizlere Meksika E-vize başvurusu danışmanlık hizmeti sunmakta olup başvurunuzdan önce kurumumuz ile iletişime geçmenizi önemle tavsiye ederiz.

Meksika E-Vize için gerekli evraklar:

Meksika vize başvuru formu:

Meksika vize başvuru formunu kurumumuzdan temin edebilirsiniz. Kurumumuz sizlere Meksika e-vize başvuru formu doldurma hizmeti vermektedir.

Pasaport:

Pasaportunuzun 6 ay geçerlilik süresi bulunduğundan ve 10 yıldan eski olmadığından emin olmanız gerekmektedir.

Fotoğraf:

2 adet Meksika vizesi için çekilmiş en fazla 6 aylık biometrik fotoğraf

Uçak ve Otel Rezervasyonları:

Meksika’ya yapacağınız ziyaretin detaylarını göstermek amacıyla uçak ve otel rezervasyonunu sahip olmanız gerekmektedir.

Meksika Vizesi Nasıl Başvuru yapılır?

Meksika Ankara konsolosluğundan yapacağınız Türkiye Cumhuriyeti Yeşil ve Gri pasaport sahibi yolcular için bireysel başvuru şartı bulunmakta olup yapacağınız Meksika vizesi başvurusunun detaylarını öğrenmek için kurumumuzla iletişime geçebilirsiniz.

Meksika konsolosluğu E-vize başvuruları için kurumumuz sizlere hizmet sağlamakta olup evraklarınızı mail olarak ileterek başvuru yapabilmektesiniz.

Meksika Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Meksika vizesi başvurunuzu Meksika konsolosluğu üzerinden yaptıktan sonra ortalama 20 iş gününde sonuçlanmakta olup Bordo Pasaport sahibi Türk vatandaşlarının yaptıkları Meksika E-vize başvurusu ortalama 2 gün içerisinde sonuçlanmaktadır.

Bu nedenle Meksika konsolosluğuna yapacağınız vize başvurusu işlemlerinin seyahatinizden en az 30 gün öncesinde başlatmanızı tavsiye ederiz.

Meksika Vize Reddi:

Meksika konsolosluğu ve Meksika dış işleri bakanlığı başvurularınızı ret etme hakkını saklı tutar. Ancak Meksika vizesi reddini düzeltme imkânımız bulunmakta olup sunulan evrakların doğruluğunu ve eksik kısımlarının tamamlanması ile birlikte tekrar başvuru yapılabilmektedir.

Meksika vizesi ücretleri konsolosluğun kararı ne olursa olsun iade edilmemektedir.

Meksika Sınırından Giriş Süreci:

Meksika vizesine sahip olsanız bile Meksika sınır kapılarından giriş yapabilmeniz Meksika Sınır Güvenliği personelinin inisiyatifinde bulunmakta olup sizi sınırdan almama hakkına sahiplerdir. Bu nedenle Sınır güvenliği personellerinin sorduğu sorulara doğru ve eksiksiz cevap vermesi tavsiye edilmektedir.

Meksika Eğitim vizesine sahip olan yolcuların Eğitim görecekleri kurumdan temin edilen evrakları yanında bulundurmaları zorunludur.

Meksika Ticari Vizesine sahip yolcuların ise ticari faaliyetlerini gösterir belgeleri yanında bulundurmaları gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu