Macaristan

Macaristan Vizesi

Macaristan’a ziyaret etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti bordo pasaport sahibi kişiler Macaristan Vizesine danışmanlık yapması gerekmekte olup bu danışmanlık sonucunda Macaristan’a ziyaretleri gerçekleştirebilirler. Bordo pasaport sahibi kişiler geçerli ve çok girişli Schengen vizeleri ile bu bölgeye ziyarette bulunabilirler. Avrupa Schengen birliği üyesi olan Macaristan kısa dönem vizelerde Schengen vizesi protokolünü uygulamaktadırlar. Uzun dönem D tipi Macaristan vizeleri için Macaristan Ankara Konsolosluğu tarafından Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına özel vize standartları bulunmaktadır.

Yeşil ve Gri Pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 90 günü aşmayan kısa dönem ziyaretlerinde Macaristan Vizesine danışmanlık yapmadan Macaristan’a ziyarette bulunabilirler. Ancak 90 günü aşan ziyaretler için Macaristan Konsolosluğu tarafından belirlenen vize danışmanlık standartlarını yerine getirmeleri gerekmektedir.

Macaristan Vize işlemleri konsolosluk üzerinden yapılmamaktadır bu nedenle konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş acenteler aracılıyla danışmanlık yapılabilmekte olup danışmanlık sürecinde biometrik parmak izi verilmesi zorunludur. Uzun dönem vizeler için danışmanlık Macaristan konsolosluğu üzerinden yapılmaktadır.

Macaristan Vizesi Danışmanlık Süreci:

Macaristan Vizesine danışmanlık yapabilmek için size uygun vize türünü öğrenmeniz ve gerekli vize danışmanlık evraklarını tamamlamanız gerekmektedir. Kurumumuz sizlere bu konuda hizmet sağlamakta olup danışmanlık sürecinizi hızlı bir şekilde tamamlamanıza olanak sağlamaktadır.

Macaristan Vize Türleri:

Macaristan vizesi iki ana başlık altında incelenmesi gerekmekte olup bunlar kısa dönem C tipi Schengen vizesi ile D tipi uzun dönem vizesidir.

Macaristan D tipi Ulusal Vize:

Macaristan D tipi vize işlemleri içerisinde oturum izni, erasmus, eğitim vizesi ve çalışma izni olarak tanımlanmıştır. D tipi Macaristan vizesine sadece konsolosluk üzerinden danışmanlık yapılabilmekte olup bu vize türüne başvuran kişilerin Macaristan’dan davetiye temin etmesi zorunludur. D tipi vizeler şunlardır

Macaristan Erasmus Vizesi

Macaristan Aile Birleşimi

Macaristan Çalışma İzni

Macaristan Oturum izni

Macaristan C tipi Schengen Vizesi:

Macaristan’a yapacağınız 90 günü aşmayan ziyaretler için bu vize türüne kurumumuz aracıyla danışmanlık yapabilmektesiniz. Macaristan C tipi vize kendi içinde şu gruplara ayırılmış olup aşağıdaki listeden detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Macaristan Turist Vizesi:

90 günü aşmayan Turistlik ziyaretler için Macaristan Turist vizesine danışmanlık yapmanız gerekmektedir.

Macaristan Ticari Vize:

90 günü aşmayan Ticari ziyaretleriniz için Macaristan Ticari Vizesine danışmanlık yapmanız gerekmektedir.

Macaristan Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi:

Macaristan’da bulunan yakınlarınızı ziyaret etmek için Aile ve Arkadaş vizesine danışmanlık yapmanız gerekmektedir.

Macaristan Kültürel Amaçlı Vize:

Kültürel amaçlı ziyaretler için bu vize türüne danışmanlık yapmanız gerekmektedir.

Macaristan Resmi Amaçlı vize:

Macaristan’a yapacağınız resmi amaçlı ziyaretlerinizde Macaristan Resmi Amaçlı vizeye danışmanlık yapmanız gerekmektedir.

Macaristan Şoför Vizesi:

Macaristan’a yapacağınız ticari sevkiyatları götüren şoförler için danışmanlıklması gereken vize türüdür.

Macaristan’a yapacağınız Tüm ziyaretler için Vize Bilgi İşlemi (VİS) aracılıyla parmak izi vermek zorunludur.

Macaristan Vizesi Gerekli Evraklar:

Macaristan Vize Danışmanlık formu:

Macaristan Konsolosluğundan temin ettiğiniz Macaristan Vize danışmanlık formunu eksiksiz doldurulması gerekmektedir.

Pasaport:

En az 6 ay geçerliliği bulunan ve 10 yıldan eski olmayan geçerli pasaport.

Macaristan Vizesi için Şirket Evrakları:

Seyahatiniz için temin edilmiş güncel tarihli şirket evrakları.

Macaristan Vize danışmanlık ücretleri:

Macaristan Vizesi güncel danışmanlık ücretini kurumumuzdan ücretsiz bir biçimde öğrenebilirsiniz. 2020 Macaristan Vize ücretleri için bizi arayınız.

Macaristan Vize işlem süresi:

Macaristan C tipi Vize işlem süresi ortalama olarak 7 iş günü olmakta olup resmî tatillerde ve yoğun dönemlerde bu süre uzayabilmektedir. Macaristan konsolosluğu üzerinden yapacağınız D tipi ulusal vize danışmanlık ise 30 iş günü kadar sürmekte olup Macaristan konsolosluğunun evrak talebi veya yoğunluk nedeniyle bu danışmanlık 90 iş gününe kadar sürebilmektedir. C tipi vize danışmanlık işlemleri için seyahatinizden en az 30 gün öncesinden danışmanlıknuzu tamamlamanızı öneririz.

Macaristan Vizesine danışmanlık yapan diğer ülke vatandaşlarının C tipi vize danışmanlıkları 15 iş gününde sonuçlanmaktadır.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu