İngiltere

İngiltere Konsolosluğu İzmir

İngiltere konsolosluğu İzmir ve çevresinde bulunan şehirlerdeki Alman vatandaşları veya vize almak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına hizmet verir.  İzmir İngiltere konsolosluğunun görev bölgesi;  Aydın,  Denizli,  Manisa,  Muğla,  Uşak’tır ve çevresindeki illerde yaşayan Türkiye Cumhuriyetleri vatandaşları ve yabancı uyruklu oturma izni bulunan vatandaşlara hizmet verir.  İngiltere İzmir konsolosluğunun bölgesi alanında bulunan vize başvuru sahipleri,   başvurularını İngiltere konsolosluğu tarafından verilmiş turizm acentelerinde yaptırabilirler.

İngiltere Konsolosluğu İzmir Görevleri

İngiltere İzmir konsolosluğu,  Türkiye’de yaşayan İngiltere vatandaşlarına konsolosluk hizmeti verir.  İngiltere’ye seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize müracaatlarını online vize başvuru formu alarak yapabilirler.  İngiltere Konsolosluğu’na resmi Web Sitesi üzerinden kullanıcı hesabı oluşturarak başvuru yapılır.  Başvuru formu İngilizce olarak doldurulmalıdır. Başvuru formunda bulunan bütün soruların yanıtlanması gerekir.  Yanıtlamadığı durumda başvuru formu gönderilme işlemi başarısız olur.

Vize İşlemlerinde İngiltere Konsolosluğu İzmir Randevu Talep Değerlendirmesi

İngiltere konsolosluğu İzmir vize müracaatlarını randevu ile kabul eder.  Resmi Web Sitesi üzerinden başvuruda bulunan kişiler aynı site üzerinden randevu tarihi almaları gerekir.

İzmir Konsolosluğu İngiltere Vize Ret Sebebi

İngiltere’ye seyahat etmek isteyen vize başvuru sahiplerinin vize başvurularında en fazla ret sebebi finansal kaynakların yetersizliğidir.  Bu konuda istenilen yeterlilikte bankada seyahat süresince yetecek kadar miktarın Türk parası veya Pound olarak bulunması gerekir.  Aynı zamanda son 3 aya ait banka hareketleri dökümü,  bankanın ıslak imza ve kaşesi ile alınarak başvuru dosyasında bulunması gerekir.  İngiltere konsolosluğu banka hesap dökümlerinde hareketsiz bir hesabın son anda yüklü miktarda para yatırılması durumunu da vize reddi saymaktadır.  Banka hesabında seyahat süresince harcamaya yetecek miktarda paranın bulunması istenmektedir.  Çok daha büyük 6 rakamlı paranın banka hesabında olması da vize reddi sayılmaktadır.  Aynı zamanda İngiltere’ye vize başvurusunda davetiye zorunluluğu bulunan vize kategorileri vardır.  Davetiyenin İngiltere’den gönderilmiş olması ve vize başvuru dosyasında davetiyedeki bilgilerle başvuru dosyasındaki bilgilerin birbiriyle aynı olması gerekir.  Bunların çelişkili ve farklı olması durumunda vize başvurusu ret ile sonuçlanır.

İngiltere Konsolosluğu Vize İşlemleri

Vize almak isteyen gerek umumi pasaport,  gerek resmi hizmet pasaportu,  gerekse yeşil pasaport sahiplerinin tamamı İngiltere vizesi almak zorundadır.  Ancak diplomatik pasaport sahibi kişilerin 80 gün içinde 90 günü geçmemek koşuluyla İngiltere’ye yapacakları seyahatleri vizeden muaftır.

İngiltere Konsolosluğu Başvuru Formu

İngiltere konsolosluğu vize işlemlerinde diğer Avrupa ülkelerine göre daha katı kurallar uygular.  Bu nedenle vize başvurusu yapacak olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İngiltere vize başvuru formunu istenildiği gibi doğru eksiksiz ve çelişkilere mahal bırakmayacak şekilde doldurması ve başvuru yapılması gerekir.  Aynı zamanda İngiltere’nin resmi web sayfası üzerinden vize talep dilekçesi doldurarak randevu alınır.  Randevu günü ve saatinde kişinin bizzat orada bulunması çok önemlidir.  Randevu günü aynı zamanda biyometrik belgenin oluşturulması işlemi de yapılır.  Bunun için el izi alınması aynı güne denk gelir.  İngiltere konsolosluğu vize başvuru işlemlerinde istenen evrakların dışında ek belge istemek yetkisine sahiptir.  Gerekli gördüğünde kişiyi mülakata çağırma yetkisi de vardır. İngiltere konsolosluğu İzmir İngiltere konsolosluğu vize uygulamaları dışında Türkiye’de yaşayan ve oturma izni bulunan İngiltere vatandaşlarına vatandaşlık hizmeti sunar.  Bu hizmet pasaport işlemleri,  nüfus,  kimlik belgesi,  ölüm,  cenaze işlemleri,  hukuki işlemler gibi İngiliz vatandaşlarına hizmet verir.

İzmir İngiltere Konsolosluğu Vize Kategorileri

İngiltere vizesi,  İngiltere ticari vize,  İngiltere aile ziyareti vizesi,  İngiltere öğrenci vizesi,  ayrıca tier 1,  tier 2 vizesi,  tier 4 ve tier 5 vizesi kategorileri bulunur.

İngiltere Konsolosluğu İzmir

Adres: 1442. Sokak .,No:49, PK.300, 35220, Alsancak/İZMİR

Telefon: (232) 463 51 51

Fax: (232) 465 08 58

İngiltere Konsolosluğu İzmir E-mail:

[email protected]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu