- North Vize | Vize Başvuru Merkezi
İngiltere Fahri Konsolosluğu Marmaris

İngiltere Fahri Konsolosluğu Marmaris

İngiltere Marmaris Fahri Konsolosluğu,  Marmaris bölgesinde yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları konsolosluğa dair işlemlerini İngiltere Marmaris Fahri Konsolosluğu aracılığı ile yapabilirler.  İngiltere Marmaris Fahri konsolosluk yakınında ve çevresindeki bölgeye hizmet veren İngiltere Marmaris Fahri Konsolosluğu aynı zamanda Türkiye'de Marmaris bölgesinde yaşayan İngiltere vatandaşlarına da vatandaşlık hizmeti verir.  İngiltere Marmaris Fahri Konsolosluğu,  İngiltere Başkonsolosluğu ve İngiltere Büyükelçiliği’ne bağlı olarak çalışır. Vize başvurularında yetkili İngiltere Başkonsolosluğu ve İngiltere Büyükelçiliğidir.  

İngiltere Fahri Konsolosluğu Marmaris Görevi

İngiltere Marmaris Fahri Konsolosluğu iki ülke arasındaki ilişkilerde menfaati korumak ve geliştirmek konusunda katkıda bulunur.  Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına kendi yetki sınırları içinde hizmet verir.  İngiltere Marmaris Fahri Konsolosluğu,  İngiltere Başkonsolosluğu tarafından yetkilendirildiği işlemleri yapar.  

İngiltere Marmaris Fahri Konsolosluğu Vize Başvurusu

İngiltere’ye seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize işlemleri konsolosluk ve büyükelçilik tarafından yapılır.  İngiltere Başkonsolosluğu ve İngiltere Büyükelçiliği vize başvurularını kendisi doğrudan kabul etmez.  Özel yetkilendirilen vize merkezleri aracılığıyla yapar.  

İngiltere Başkonsolosluğu Vize Başvuru Formu

İngiltere’ye seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize başvurularını online olarak yapabilirler.  Başvuru formu İngiltere konsolosluğu resmi web sitesinde bulunur.  Başvuru formunda anket biçiminde sorulan soruların yanıtları doğru yalansız olarak cevaplandırılmalıdır.  Başvuru formundaki bilgiler kişinin kendisi ile ilgili doğru bilgileri ibraz etmesidir.  Diğer evraklarla bilgilerin aynı olması gerekir.  Bu konuda İngiltere Konsolosluğu bilgilerin beyanının yanlış olduğuna karar verirse bu vize ret sebebidir.  Başvuru formu dondurulduktan sonra çıktı alınarak ıslak imza ile teslim edilmelidir.  

İngiltere Başkonsolosluğu Vize Talep Dilekçesi Ve Randevu

İngiltere Başkonsolosluğu İngiltere vizesi için başvurular randevu ile kabul edilmektedir.  Randevu resmi web sitesine online başvuru yapılarak alınır.  Sistemdeki randevular uygun olan tarih ve saatini yönlendirme yapar. 

Vize Talep Dilekçesinin Hazırlanması

İngiltere’ye seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize başvurularının diğer bir ayağı ise vize talep dilekçesidir.  Bu dilekçe İngiltere başkonsolosluğuna hitaben yazılmalıdır.  Mutlaka İngilizce olarak yazılması gerekir.  Bu dilekçede seyahatin ne için yapılacağı ve bir seyahat planı vize talep dilekçesi örneği internette başvuru sahiplerine sunulmaktadır.  Ancak vize talep dilekçesi hazırlanırken hangi kategoride İngiltere vizesi alınmak isteniyorsa bunun da açıkça belirtilmesi gerekir.  

İngiltere Vize Ücretleri

İngiltere konsolosluğu vize başvurularında ücret,  elektronik olarak sistemden randevu alındıktan sonra indirilir.  ödemeler döviz kuru üzerinden online ödenebilir.  

İngiltere Konsolosluğu Vize Ret Sebepleri

İngiltere konsolosluğu vize başvurularında vize reddinin sebeplerinden biri,  istenen evrakların eksikliğidir.  Diğer bir vize reddi sebebi ise,  vize başvurusunda bulunan kişinin yeterli banka finansman kaynağına sahip olmaması veya eksik evrak beyan etmesidir.  Bu gerekçelerle vize reddi alan başvuru sahiplerinin eksik evraklarını tamamlayarak tekrar vize başvurusunda bulunabilirler. Ancak vize başvuru beyanında ve evraklarda yalan yanlış bilgilerin olması,  diğer belgelerdeki bilgilerle örtüşmemesi ve farklılık yaratması durumunda İngiltere Konsolosluğu bunu ret sebebi saymaktadır.

İngiltere Vize Kategorileri

İngiltere vize kategorileri oldukça geniş ve çeşitlidir.  Bunlar İngiltere üniversiteleri vizesi,  İngiltere turistik vize,  İngiltere ticari vize,  İngiltere aile ziyareti vizesi,  İngiltere öğrenci vizesidir. Başvuru kategorileri;  tier 1 vizesi,  tier 2 vizesi,  4 vizesi,  tier 5 vizesidir. Ayrıca,  Family permit vizesi,  Ankara Antlaşması İngiltere vatandaşlığı,  İngiltere dil eğitimi vizesi,  İngiltere lise eğitimi vizesi,  İngiltere dil okulları vizesidir.  İngiltere Başkonsolosluğu turistik vize ve transit vize dışındaki vizelerde mutlaka davetiye ile başvuru yapılmalıdır.  İngiltere üzerinden aktarmalı seyahat edecek vize başvuru sahipleri transit vize başvurularını direkt başkonsolosluğa veya büyükelçiliğe.  Vize alındıktan sonra aktarmalı olarak gidilecek ülkeye 24 saat içinde gitmeleri durumunda transit vizeden muaf olurlar.