- North Vize | Vize Başvuru Merkezi
Hızlı İngiltere Vizesi

 

Hızlı İngiltere Vizesi

Hızlı İngiltere vizesi diğer Avrupa ülkeleri ile mukayese edildiğinde alınması biraz daha zor bir vizedir. Bunun yanında İngiltere vize çeşitleri içerisinde birçok farklı kategori bulunuyor.  Bunlardan bir tanesi de hızlı İngiltere vizesidir.  Diğer ismi ise Express İngiltere vizesi olarak da bilinmektedir.

Hızlı İngiltere Vizesi Nedir?

Hızlı İngiltere vizesi acil durumlarda kişilerin öncelikli olarak değerlendirildiği Express bir vize uygulamasıdır.  Hızlı İngiltere vizesinde başvurular,  maksimum 5 gün içinde sonuçlanmaktadır.  Ancak bunun için normal vize uygulaması ve ödemelerinin dışında ek bir ücret ödemeniz gerekmektedir.  Bu hizmet İngiltere Express vize hizmetli olarak bilinmektedir.  Yine aynı şekilde İngiltere başvuru merkezine başvurarak randevu talep edilmesi durumunda aynı şekilde evrak ve biyometrik uygulamalardan geçtikten sonra 5 gün içinde hızlı İngiltere vizesi başvuru durumunuz sonuçlanmaktadır.

Süper Hızlı İngiltere Süper Express Vizesi

İngiltere vize uygulamalarının İçinde hızlı İngiltere vizesi dışında süper Ekspres İngiltere vizesi de bulunmaktadır.  Bu vize kategorisi de aynı şekilde acil İngiltere 'ye gitmesi gereken kişilerin başvurduğu bir kategoridir.  Süper İngiltere Express vizesinde vize başvuruları bir gün içinde sonuçlanmaktadır.  Bu süper İngiltere Express vizesine başvuran kişilerin yine aynı şekilde ekstra bir hizmet bedeli ödemeleri istenmektedir.  İngiltere Süper Express vize uygulamasından herkes yararlanabilmektedir.  Turistik vize almak isteyenler,  ticari vize almak isteyenler,  aile ziyaret edecek kişiler,  aynı şekilde tier 5 vize başvurusunda bulunan kişiler de bu hizmetten yararlanmaktadır. İngiltere Süper Express vizesi randevu talebi oluşturulup randevunuz onaylandıktan sonra biyometrik işlemlerin yapılabilmesi için ek ücret bedelinin de ödenerek evrak dosyasına koyulması,  ondan sonra bir gün içinde sonuçlanmakta ve size bildirilmektedir.  Ancak burada ek hizmet bedeli olarak ödediğiniz ücret geri alınmamaktadır.

İngiltere Vizesi İçin Ortak Evrak Listesi

Hızlı İngiltere vizesi için herhangi bir kategorisine başvuran kişilerin ortak olarak oluşturmaları gereken evrak listesi değişmemektedir bunlar;

·         Nüfus cüzdanının önlü arkalı fotokopisinin dosya içine konulması

·         Yurtdışı seyahatler için kullanılan Pasaportun ve pasaport suresinin minimum 6 ay daha kullanılmasını sağlayan surenin bulunması

·         Önceden yurt dışına seyahat eden kişilerin varsa biten pasaportlarının dosya içine konulması

·         Nüfus müdürlükten alınması gereken tam vukuatlı nüfus kayıt belgesi, bununla birlikte diğer aile bireylerine ait adres ve nüfus bilgilerinin dosya içine konulması

·         İngiltere 'ye seyahat etmek için hangi aracı kullanılacaksa yurtdışı bileti veya seyahat edilecek araca ait rezervasyon bilgilerinin belgeleri dosya içine konulması gerekmektedir

·         İngiltere seyahati İngiltere 'de konaklanacak otel rezervasyon bilgisi veya evde kalınacaksa eve ait kontrat sözleşmesi dosya içine konulması gerekmektedir

·         Vize başvurusunu yaptığınız sırada yazacağınız vize talep dilekçesi İngilizce olarak ve kendi yazınızla yazılıp ıslak imza ile imzalanması gerekmektedir. 

Bu belgelerin tamamı İngiltere 'ye hangi koşullarda gidecek olunursa olunsun herkesin ortak olarak hazırlaması gereken evrak listesidir.  Ancak farklı kategorilerde İngiltere 'ye vize almak isteyen kişilerin bu ortak evrak listesine diğer kategori için gerekli evrakların konulması gerekmektedir.  O evrak kategoriye göre farklılık göstermektedir.

Hızlı İngiltere Vizesi Nasıl Alınmaktadır?

İngiltere 'nin neresine seyahat gerçekleştirmek isterseniz bunun için herkesin Birleşik Krallık vizesi alması gereklidir. Hızlı İngiltere vizesi için oluşturulmuş diğer evrak listesi şunlardır;

·         İngiltere 'ye vize başvurusu için başvuru formu

·         Nüfus cüzdanının önlü arkalı fotokopisi

·         Güncel pasaportunuz ve vize alacağınız maksimum tarihten 6 ay daha uzun geçerlilik süresi olma koşulu

·         İngilizce olarak yazılmış kişisel vize talep dilekçesi

·         İngiltere 'de konaklayacağınız yere ait otel rezervasyon bilgisi belgesi veya evde konaklayacak sanız oraya ait kontrat sözleşmesi fotokopisi

·         Ulaşım konusunda İngiltere uçak bileti veya uçak rezervasyonu yaptığınızı gösteren belge

·         Vize alacak kişinin ve 1. derecede aile bireylerine ait nüfus müdürlüklerinden alınacak tam vukuatlı nüfus kayıt bilgileri

·         İngiltere 'ye seyahat edecek olan kişinin gelir bilgilerini içeren tapu kira sözleşmesi,  varsa araç ruhsatnamesi işyeri sahibi ise işyeri ruhsatının eklenmesi gerekmektedir.

Evraklarınızın tamamının eksiksiz olması durumunda onaylanan randevunun sonrasında biyometrik bilgilerin teyit edilmesi için randevu saatinde orada bulunulması,  evrakların teslim edilmesi gerekmektedir.  İngiltere vize başvuru hizmetleri bürosu gerekli gördükleri durumda biyometrik fotoğrafı kendileri çekmek isteyebilirler.  Onun dışında parmak izleri orada alınarak güncel bir biçimde dosyaya eklenmektedir.

İngiltere Vizesi Ücretleri

İngiltere vizesi diğer Avrupa ülkeleri için geçerli olan Schengen vizesinden farklı olarak uygulanmaktadır.  İngiltere vizesi diğer ülkelere göre farklı olmasına rağmen birçok alternatif oluşturan kategorileri bulunmaktadır.  Ancak bu kategoriler için talep edilen vize ücretleri birbirlerinden farklıdır.  Öncelikle talep edeceğiniz vizenin süresine göre ödenecek vize ücreti de farklılık göstermektedir.  6 aylık vize almanız durumunda ödenecek bize ücreti ile 2 yıllık veya 5 yıllık veya 10 yıllık alınacak vize ücretleri birbirinden farklıdır.  Ancak İngiltere diğer ülkelerden biraz daha farklı bir uygulama yürütmektedir.  Bu uygulama vize ücretlerine ek olarak hangi bize kategorisini seçeceksiniz onun ücretinden sorumlusunuz.  En hızlı biçimde hızlı vize almak istemeniz durumunda normal vize süresi için ödediğiniz ücretin dışında hızlı vize için ek bir ücret ödemeniz gerekmektedir.  Ayrıca bunun da hızlı kategorisi Express vize talepleri için biraz daha farklı ve fazla ücret ödemeniz gerekmektedir.

Bize Ücret Ödemeleri Ve Talep Edilen Kategorilerin Ücretleri Nasıl Ödenmektedir

İngiltere vizesine başvuruda bulunduğunuz online başvuru aşamasında,  öncelikle bir form doldurma durumundasınız.  Ondan sonraki aşama vize başvuru merkezinden randevu alma hattı ve ondan sonra sıradaki aşama ise ödemeniz gereken ücreti ödemeniz ve bu ödemenin yapıldığını belgeleyen dekont mail adresinize gönderiliyor.  Mail adresinize gelen ödendi dekontunun çıktısını evrak dosyasına koymamız gerekiyor.

Hızlı Vize İşlemlerinde Ki Ekspres İşlemi Nasıl Olmaktadır?

İngiltere hızlı vizesi almak isteyen kişiler bu işlemi tercih etmeleri durumunda kendilerine normal koşullardaki çalışma saatlerinin dışında bir zamana da randevu verilebilmesi sağlanmaktadır.  Ancak bunun için ekstra ücret ödemeniz gerekmektedir.  Bu ekstra ücreti randevu servisine ödememiz gerekiyor.  Ancak bu hizmetten yararlanabilmek için İstanbul,  Ankara ve İzmir 'den başvuru yapılabilmektedir.  Veya müracaatlarını bu şehirlerden yapmaları gerekmektedir.  Ancak hızlı vize başvurusu yapan kişilerin İngiltere vizesi alacağının bir garantisi yoktur.  Bu hızlı vize işlem kategorisi yalnızca normal koşullarda yürüyen süreyi sizin için kısaltmak,  yani daha hızlı ve kısa sürede sonuç almak içindir.

Walk-In Servis Kategorisi

İngiltere vizesi almak isteyen kişiler için uygulanan bir diğer farklı kategori lise Walk in servisidir.  Bu servis yine ek bir ücret ödenmesi koşuluyla randevunuz ile ilgili kendi isteğiniz doğrultusunda esneklik yapabilmenizi sağlamaktadır.

Süper Hızlı Öncelikli Bize Uygulama Kategorisi

Hızlı vize uygulaması kategorisi dışında İngiltere 'nin sağlamış olduğu bir diğer uygulama ise süper hızlı önceliğe sahip vize uygulamasıdır.  Bu uygulama çok acil vize sonuçlanması gerektiği durumlarda İngiltere Konsolosluğu hemen ardından bir gün içinde size durumun olumlu veya olumsuz olduğu bildirilmektedir.  Buna süper öncelikli vize denmektedir. Ancak bu uygulamadan yararlanmak için normal vize uygulamasının dışında ek ücretle ücretlendirilmektedir.  Aynı zamanda tier 2 çalışma vizesi ve tier 5 öğrenci ve çalışma vizeleri içinde daha çok talep edilmektedir.  Bu uygulamayı genellikle öğrenciler okullarına başlama zamanını kaçırmamak için tercih etmektedirler.