Etiyopya

Etiyopya Vizesi

Etiyopya Vizesi:

Etiyopya’ya yapılacak olan seyahat için Bordo pasaport sahibi Türk Vatandaşları Etiyopya Vizesine başvuru yapması gerekmektedir. Yeşil ve Gri pasaport sahibi Türk vatandaşları ise 90 güne kadar Etiyopya Vizesi için başvuru yapmalarına gerek kalmadan Etiyopya’ya seyahat edebilirler. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Etiyopya’ya seyahatlerinden önce Etiyopya Ankara konsolosluğundan başvuru yapmaları zorunlu olup Etiyopya sınır kapısından vize uygulamasından faydalanamamaktadırlar.

Etiyopya Vizesi için şahsı başvuru yapma zorunluluğu bulunmamakta olup Yetkilendirilmiş kurumlardan biri olan North Vize aracılıyla başvuru yapabilmektesiniz. Bu nedenle evrak listesi detay bilgiler için kurumumuzla iletişime geçebilirsiniz.

Etiyopya Vizesi için gerekli evrak listesi vize başvuru türü ve süresine göre farklılık gösterse de Pasaportunuzun en az 6 ay geçerliliği bulunması ve 10 yıldan eski olmaması zorunluluğu bulunmaktadır.

Etiyopya Vize Başvuru İşlemleri:

Etiyopya vize başvuru işlemleri başvuru yapmak isteyen kişiler için başvuru yapacakları vize türüne göre evrak listelerini hazırlamaları gerekmekte olup detaylı bilgiler için kurumumuzla iletişime geçebilirsiniz.

Etiyopya Vize başvuruları Etiyopya Ankara konsolosluğu üzerinden yapılmakta olup bireysel başvuru şartı bulunmamaktadır.

Etiyopya Vize Türleri:

Etiyopya Turist Vizesi:

Etiyopya’ya yapacağınız tüm turistlik seyahatler için bu vize türüne başvuru yapmanız gerekmektedir.

Etiyopya Ticari ve Fuar Vizesi:

Etiyopya’ya yapacağınız toplantı, iş yeri ziyaretleri ve iş anlaşmaları için Etiyopya’dan gelen davetiye ile bu vize türüne başvuru yapmanız gerekmektedir.

Etiyopya E-Vize:

Etiyopya’ya yapacağınız 90 günü aşmayan ziyaretler için online başvuru imkanı sunmakta olan bu vize türü konsolosluktan yapacağımız başvuruya göre daha maliyetlidir.

Etiyopya Çalışma Vizesi:

Etiyopya’da çalışmak için bu vize türüne başvuru yapmanız gerekmekte olup Etiyopya’dan temin edilmiş davetiye ve çalışma bakanlığı onayına ihtiyacınız bulunmaktadır.

Etiyopya Vizesi Çıkış Süresi:

Etiyopya Vizesi ortalama olarak 2 iş günü içerisinde sonuçlansa da başvuru yaptığınız vize türü, seyahat uzunluğu ve başvuru yaptığınız döneme göre 10 iş gününe kadar uzayabilmektedir. Bu nedenle başvuruyu seyahatinizden en az 30 gün öncesinde başvuru yapmanızı önemle tavsiye ederiz.

Etiyopya Vizesi Gerekli Evraklar:

Pasaport:

En az 6 ay geçerliliği bulunan ve 10 yıldan eski olmayan Türkiye Cumhuriyeti cipli pasaportuna ihtiyacınız bulunmaktadır.

Davetiye:

Etiyopya vizesi için Etiyopya’dan gelen davetiye veya otel konfirmasyonuna ihtiyaciniz bulunmaktadır.

Şirket Evrakları:

Şirketinizin son 15 gün içeresinde temin edilmiş güncel evrakları

Etiyopya Vize Talep dilekçesi:

Etiyopya Ankara konsolosluğuna hitaben yazılmış ıslak imzalı vize talep dilekçesi. Dilekçe örneğini kurumumuzdan ücretsiz temin edebilirsiniz.

Etiyopya Vize Başvuru Formu:

Etiyopya Vize başvuru formu eksiksiz ve İngilizce olarak doldurulması gerekmektedir. Etiyopya Vize başvuru formunda yapacağınız yanlış ve ya doğru olmayan bir bilginin vizenizin olumsuz sonuçlandıracağını ve Etiyopya Konsolosluğunun cezai işlem uygulayacağını bu nedenle kurumumuzdan vize başvuru formunun doldurulması hizmetini alabilirisiniz.

Etiyopya Vizesi Ücret Bilgisi:

Etiyopya Vizesi başvuru yaptığınız vize türüne göre farklılık gösterse de ortalama olarak maliyeti 110 USD’dir. Bu ücret 30 günlük tek girişli vize ücreti olup 90 günlük vizeler için 140 USD’dir. Etiyopya vize ücretleri başvuruda bulunduğunuz döneme göre farklılık gösterebilmekte olup yukarıda yazılan maliyetler farklılık gösterebilmektedir.

Etiyopya Vizesi Ret Durumu:

Etiyopya Ankara konsolosluğu vizenizin sonucunuzun olumsuz olmasına karar verebilir bu karar başvuru süresinde Etiyopya başvuru formunun yanlış doldurulması veya hatalı bilgiler içermesinden, gerekli evrakların eksik teslim edilmesinden kaynaklı bu karar alınmış olabilir. Ancak bu durum daha sonra yapacağınız Etiyopya Vizesi başvurusuna engel oluşturmamakta olup kurumumuzdan bu konuda danışmanlık hizmeti alabilmektesiniz.

Etiyopya Vizesine yabancı ülke vatandaşlarının Türkiye’den başvurusu:

Etiyopya Vizesine başvuru yapmak isteyen yabancı ülke vatandaşları Türkiye Cumhuriyeti’nde geçerli en az 6 ay geçerliliği bulunan oturum izni veya çalışma kartına sahip olmaları gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu