Etiyopya

Etiyopya Vizesi

Etiyopya Vizesi:

Etiyopya’ya yapılacak olan seyahat için Bordo pasaport sahibi Türk Vatandaşları Etiyopya Vizesine danışmanlık yapması gerekmektedir. Yeşil ve Gri pasaport sahibi Türk vatandaşları ise 90 güne kadar Etiyopya Vizesi için danışmanlık yapmalarına gerek kalmadan Etiyopya’ya seyahat edebilirler. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Etiyopya’ya seyahatlerinden önce Etiyopya Ankara konsolosluğundan danışmanlık yapmaları zorunlu olup Etiyopya sınır kapısından vize uygulamasından faydalanamamaktadırlar.

Etiyopya Vizesi için şahsı danışmanlık yapma zorunluluğu bulunmamakta olup Yetkilendirilmiş kurumlardan biri olan North Vize aracılıyla danışmanlık yapabilmektesiniz. Bu nedenle evrak listesi detay bilgiler için kurumumuzla iletişime geçebilirsiniz.

Etiyopya Vizesi için gerekli evrak listesi vize danışmanlık türü ve süresine göre farklılık gösterse de Pasaportunuzun en az 6 ay geçerliliği bulunması ve 10 yıldan eski olmaması zorunluluğu bulunmaktadır.

Etiyopya Vize Danışmanlık İşlemleri:

Etiyopya vize danışmanlık işlemleri danışmanlık yapmak isteyen kişiler için danışmanlık yapacakları vize türüne göre evrak listelerini hazırlamaları gerekmekte olup detaylı bilgiler için kurumumuzla iletişime geçebilirsiniz.

Etiyopya Vize danışmanlıkları Etiyopya Ankara konsolosluğu üzerinden yapılmakta olup bireysel danışmanlık şartı bulunmamaktadır.

Etiyopya Vize Türleri:

Etiyopya Turist Vizesi:

Etiyopya’ya yapacağınız tüm turistlik seyahatler için bu vize türüne danışmanlık yapmanız gerekmektedir.

Etiyopya Ticari ve Fuar Vizesi:

Etiyopya’ya yapacağınız toplantı, iş yeri ziyaretleri ve iş anlaşmaları için Etiyopya’dan gelen davetiye ile bu vize türüne danışmanlık yapmanız gerekmektedir.

Etiyopya E-Vize:

Etiyopya’ya yapacağınız 90 günü aşmayan ziyaretler için online danışmanlık imkanı sunmakta olan bu vize türü konsolosluktan yapacağımız danışmanlıkya göre daha maliyetlidir.

Etiyopya Çalışma Vizesi:

Etiyopya’da çalışmak için bu vize türüne danışmanlık yapmanız gerekmekte olup Etiyopya’dan temin edilmiş davetiye ve çalışma bakanlığı onayına ihtiyacınız bulunmaktadır.

Etiyopya Vizesi Çıkış Süresi:

Etiyopya Vizesi ortalama olarak 2 iş günü içerisinde sonuçlansa da danışmanlık yaptığınız vize türü, seyahat uzunluğu ve danışmanlık yaptığınız döneme göre 10 iş gününe kadar uzayabilmektedir. Bu nedenle danışmanlıkyu seyahatinizden en az 30 gün öncesinde danışmanlık yapmanızı önemle tavsiye ederiz.

Etiyopya Vizesi Gerekli Evraklar:

Pasaport:

En az 6 ay geçerliliği bulunan ve 10 yıldan eski olmayan Türkiye Cumhuriyeti cipli pasaportuna ihtiyacınız bulunmaktadır.

Davetiye:

Etiyopya vizesi için Etiyopya’dan gelen davetiye veya otel konfirmasyonuna ihtiyaciniz bulunmaktadır.

Şirket Evrakları:

Şirketinizin son 15 gün içeresinde temin edilmiş güncel evrakları

Etiyopya Vize Talep dilekçesi:

Etiyopya Ankara konsolosluğuna hitaben yazılmış ıslak imzalı vize talep dilekçesi. Dilekçe örneğini kurumumuzdan ücretsiz temin edebilirsiniz.

Etiyopya Vize Danışmanlık Formu:

Etiyopya Vize danışmanlık formu eksiksiz ve İngilizce olarak doldurulması gerekmektedir. Etiyopya Vize danışmanlık formunda yapacağınız yanlış ve ya doğru olmayan bir bilginin vizenizin olumsuz sonuçlandıracağını ve Etiyopya Konsolosluğunun cezai işlem uygulayacağını bu nedenle kurumumuzdan vize danışmanlık formunun doldurulması hizmetini alabilirisiniz.

Etiyopya Vizesi Ücret Bilgisi:

Etiyopya Vizesi danışmanlık yaptığınız vize türüne göre farklılık gösterse de ortalama olarak maliyeti 110 USD’dir. Bu ücret 30 günlük tek girişli vize ücreti olup 90 günlük vizeler için 140 USD’dir. Etiyopya vize ücretleri danışmanlıkda bulunduğunuz döneme göre farklılık gösterebilmekte olup yukarıda yazılan maliyetler farklılık gösterebilmektedir.

Etiyopya Vizesi Ret Durumu:

Etiyopya Ankara konsolosluğu vizenizin sonucunuzun olumsuz olmasına karar verebilir bu karar danışmanlık süresinde Etiyopya danışmanlık formunun yanlış doldurulması veya hatalı bilgiler içermesinden, gerekli evrakların eksik teslim edilmesinden kaynaklı bu karar alınmış olabilir. Ancak bu durum daha sonra yapacağınız Etiyopya Vizesi danışmanlıksuna engel oluşturmamakta olup kurumumuzdan bu konuda danışmanlık hizmeti alabilmektesiniz.

Etiyopya Vizesine yabancı ülke vatandaşlarının Türkiye’den danışmanlıksu:

Etiyopya Vizesine danışmanlık yapmak isteyen yabancı ülke vatandaşları Türkiye Cumhuriyeti’nde geçerli en az 6 ay geçerliliği bulunan oturum izni veya çalışma kartına sahip olmaları gerekmektedir.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu