Cezayir Vizesi- North Vize | Vize Başvuru Merkezi
blog-post-image

Cezayir Vizesi

Türkiye Cumhuriyeti Bordo Pasaport Sahibi tüm vatandaşları Cezayir’e yapacakları tüm ziyaretler için Cezayir Vizesine sahip olmak zorundadır. Yeşil ve Gri pasaport sahibi Türk vatandaşları 90 güne kadar olan ziyaretleri için Cezayir Vizesine sahip olmadan seyahatlerini gerçekleştirebilmektedirler.

Cezayir Vizesi için önemli bir konuda Cezayir’den gelen davetiyedir bu belge olmadan Cezayir Vizesi işlemleri Ankara Cezayir Konsolosluğu ve İstanbul Cezayir Konsolosluğunda işlem yapılamamaktadır. Bordo pasaport sahibi Türk Vatandaşları Cezayir seyahatlerinden en az 15 iş günü öncesinde ihtiyacı olan Cezayir Vize türünü belirleyip gerekli evrakları eksiksiz bir biçimde hazırlaması gerekmektedir.

Vize işlemleri başlamadan önce dikkat edilmesi gereken bir diğer husus Pasaportunuz son 10 yıl içerisinde çıkartılmış olmasıdır ve seyahatinizden sonra en az 6 ay geçerli olmasıdır aksi durumda pasaportunuz 10 yıldan eski olması veya seyahatinizden sonra 6 ay geçerli olmayan bir pasaportla başvurulması halinde başvuru kabul edilmeyecektir.

Cezayir Vizesi için diğer önemli husus ise Cezayir makamlarından onaylı Cezayir Vize Davetiyesidir. Bu davetiyenin en belirli özelliği ise Cezayir’deki yerel makamların bunu onaylamasıdır.

Cezayir Vize Başvuru Formu:

Cezayir Vizesi için ilk adım Cezayir Vize başvuru formunu Cezayir Konsolosluğundan temin edilmesidir. Cezayir vize başvuru formu Cezayir konsolosluğu tarafından başvuru yapan kişiler gidiş amaçları öğrenmek için en önemli belgedir bu belgedeki bilgilerin eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulması vize sonucu belirlemedeki önemli faktörlerden biridir.

Bu nedenle başvuru formunuzdaki bilgiler Cezayir’den gelecek davetiye ile uyumlu olmak zorundadır. Cezayir konsolosluğu bu belgede verilen bilgilerde çıkacak bir aksilik durumunda cezai bir yaptırımda bulunabilir.

Cezayir Vize Başvurusu için Gerekli Evraklar:

Pasaport : Pasaportunuz 10 yıldan eski ve seyahatinizden sonra 6 ay süreye sahip olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Davetiye : Cezayir Vizesi için Cezayir’den temin edeceğiniz bu belge konsolosluğun belirlediği standart’a uygun olması aksi takdirde vize başvurunuzu yapamayacağınızı bilmeniz gerekmektedir.

Diğer başvuru evrakları Cezayir’e yapacağınız ziyaretin şekli ve uzunluğuna göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle başvuru yapacağınız vize türünün doğru olması vize başvurunuzun olumlu sonuçlanmasına yardımcı olacaktır. Cezayir Vizesine yapacağınız başvurunun eksiksiz ve doğru olması için danışmanlarımızdan yardım isteyebilirsiniz.

Cezayir Vize Ücretleri :

Cezayir vize ücretleri yapacağınız başvuru türüne seyahatinizin uzunluğuna ve başvuru yaptığınız döneme göre belirlenmektedir. Bu nedenle başvuru yapmadan önce tercih edeceğiniz vize türüne göre ödeyeceğiniz vize ücretini öğrenebilirsiniz. Cezayir Vize ücreti konusundan bir başka durum Cezayir vize davetiyesidir bu davetiyede gelen bilgiler üzere başvuru yapabildiğiniz için başvurunuz daha kısa ve uzun olması gelen davetiyenin türüne göre belirlenmektedir.

Cezayir Ticari Vizesi:

Cezayir Türk firmalarının bir çok sektörde faaliyet gösterdiği ve bu alanda işçi çalıştığı, ticari anlaşmalarda bulunduğu bir ülkedir. Türkiye’den en çok Ticari amaçla Cezayir’e gidilmektedir. Cezayir Ticari vizesi için gerekli evrakları eksiksiz ve doğru doldurmak çok önemlidir bu nedenle yapacağınız ziyaret öncesi yaşanabilecek vize sorunu ile uğraşmamak amacıyla kurumumuz sizlere Cezayir Ticari Vizesi konusunda detaylı ve hızlı bir hizmet sunmaktadır.

Cezayir Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Cezayir Vizesi ortalama olarak 7 iş günüdür ancak konsolosluk bu süreyi uzatıp kısaltmak konusunda haklarını saklı tutar. Başvuruyu yaptığınız döneme vize türüne göre bu süre uzaması mümkündür.

Yabancı Vatandaşların Türkiye’den Cezayir Vizesine Başvurusu:

Suriye ve Azerbaycan vatandaşları Türkiye’de en az 6 geçerli bir oturum kartına sahip iseler Cezayir vizesine başvuru yapabilmektedir ancak Cezayir’den gelecek davetiyenin orijinal olarak sahip olması gelen belgenin üzerinde ıslak imzalı olması gerekmekte olup sahip oldukları oturum kartı belgesinin orijinalinin konsolosluk başvurusunda sunmaları gerekmektedir.

Diğer ülke vatandaşları ise geçerli bir oturum kartına sahip iseler Ankara Cezayir Konsolosluğunda Cezayir Vizesine başvuru işlemlerini tamamlayabilmektedirler.

Cezayir Vizesi Ret Alma Durumu:

Cezayir Vizesi başvurunuz olumsuz sonuçlanmış olabilir ancak bu daha sonra yapacağınız başvurunun önünde bir engel teşkil etmemektedir.

Tekrar Vizeye başvurmanız durumunuzda doğru bilgilerle Cezayir Vizesine sahip olabilirsiniz.

Cezayir Vizesi için uzmanlarımızla iletişime geçin

 

author-avatar
North Vize

North vize sizelere vize danışmanlık ve başvuru hizmetleri konusunda gerekli bilgiyi sunmaktadır.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sorunuz

Adınız*

Email Adresiniz*