Afganistan

Afganistan Vizesi

Afganistan Vizesi

Afganistan’a ziyaret etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Afganistan Vizesine başvuru yapmaları zorunlu olup. Sadece Diplomatik pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Afganistan Vizesine başvuru yapmadan Afganistan’a ziyaret yapabilmektedirler.

Afganistan Vize işlemleri Ankara Afganistan Konsolosluğu tarafından yürütülmekte olup bireysel başvuruya çağırma durumu Ankara Afganistan konsolosluk birimi tarafından bazı yolcular için gerekli olup bazılarını ise çağırmadan Afganistan Vize işlemlerini gerçekleştirmelerine izin vermektedirler. Ankara Afganistan Konsolosluğu başvuruda bulunacak yolcular için Afganistan’dan temin edilmiş onaylı davetiye evrakı talep etmektedirler.

Bu nedenle vize başvurunuzu yapmadan önce Afganistan’da bulunan şirket veya şahıslardan bu evrakı temin etmeniz gerekmekte olup Afganistan vize davetiyesi olmadan Afganistan Vize başvurusunu yapmanıza izin verilmez.

Afganistan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Afganistan Ankara Konsolosluğu yetkilendirilmiş kurumlar aracılıyı ile başvuru kabul etmektedir. Kurumumuz bu konuda yetkilendirilmiş olup, kurumumuz aracılıyla Afganistan Vizesine başvuru yapabilir, Apostil işlemleri için kurumumuzla iletişime geçebilirsiniz.

Afganistan Vizesi için Gerekli Evraklar:

Afganistan Vize Başvuru Formu:

Afganistan Vize başvuru formunu kurumumuzdan ücretsiz bir şekilde temin edebilirsiniz. Afganistan Vize formunun eksiksiz bir biçimde doldurulması büyük önem arz etmekle beraber yanlış verdiğiniz bir bilgi nedeniyle Afganistan Vizeniz ret edilebilir ve Ankara Afganistan Konsolosluğu sizlere cezai işlem uygulayabilme hakkını saklı tutar.

Pasaport:

En az 6 ay geçerliliği bulunan ve 10 yıldan eski olmayan biometrik pasaporta sahip olmanız gerekmekte olup eksi veya yıpranmış pasaportlar ile başvuru kabul edilmemektedir.

Afganistan Vize Davetiyesi:

Afganistan Vize Davetiyesi Afganistan bulunan şirketler veya şahıslar tarafından temin edilmesi gerekmekte olup seyahat tarihlerini, yolcu pasaport bilgilerini içermesi gerekmektedir.

Şirket Evrakları:

Başvuru yapacağınız Afganistan Vize türüne göre Şirket evraklarınızı hazırlamak için kurumumuzla iletişime geçebilirsiniz.

Afganistan Vize Türleri:

Afganistan Turist Vizesi:

Afganistan’a yapacağınız her türlü Turistlik ziyaret için Afganistan Turist Vizesine başvuru yapmanız gerekmektedir. Afganistan Turist Vizesine başvuru yapabilmeniz için geçerli bir davetiyeye ihtiyacınız bulunmaktadır.

Afganistan Ticari Vize:

Afganistan’da yapacağınız toplantı, iş yeri ziyareti ve fuar ziyaretleri için Afganistan Ticari Vizeye başvuru yapmanız gerekmektedir.

Afganistan Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi:

Afganistan’da bulunan aile üyeniz veya arkadaşınızı ziyaret etmek için Afganistan Aile ve Arkadaş ziyareti vizesine başvuru yapmanız gerekmektedir.

Afganistan Çalışma Vizesi:

Afganistan’da bulunan iş yeri tarafından tarafınıza gönderilen davetiye, iş sözleşmesi ile birlikte Afganistan Ankara Konsolosluğundan Afganistan Çalışma Vizesine başvuru yapabilirsiniz.

Afganistan Vize Ücretleri:

Afganistan Ankara Konsolosluğu her yıl ocak ayında Afganistan Vize Ücretleri konusunda güncelleme yapmaktadır. Güncel Vize tutarı başvuru yapacağınız vize türüne göre değişiklik göstermekte olup başvuru yaptığınız tarihe göre farklı tutarlarla karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle kurumumuzla iletişime geçip güncel Afganistan Vize Ücretlerini öğrenebilirsiniz.

Afganistan Ekspres Vize:

Ankara Afganistan Konsolosluğu üzerinden yaptığınız başvurular için geçerli olmakla beraber vize türünüze bağlı olarak farklılıklar göstermektedir. Afganistan Express Vize ortalama 2 iş gününde sonuçlanmaktadır.

Afganistan Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?

Afganistan Vizesi ortalama olarak 5 iş gününde sonuçlanmakta olup bu sürenin uzayıp kısalması Ankara Afganistan Konsolosluğunun yoğunluğuna bağlı bulunmaktadır. Bu nedenle Afganistan Vize başvuruşunuzu seyahatinizden en az 30 gün öncesinden tamamlamanızı öneriliriz.

Yabancı Vatandaşların Afganistan Vizesine Başvuru Durumu

Afganistan Ankara Konsolosluğu üzerinden başvuru yapmak isteyen Yabancı ülke vatandaşları Türkiye Cumhuriyeti içerisinde en az 6 ay geçerliliği bulunan Türkiye Cumhuriyeti Oturum Kartına sahip olmaları gerekmekte olup başvuru yapmak için Afganistan’dan temin edilmiş vize davetiyesine sahip olmaları gerekmektedir.

Kurumumuz Sizlere Afganistan Vizesi konusunda uzman ekibiyle hizmet vermektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu