blog

2023 Danimarka Vizesi için Hangi Evraklar Gerekir?

Danimarka vizesi, ilgisi olanlar için ülkeye gitmek isteyenlerin alması gereken bir izin türüdür. Neredeyse birçok ülkede olduğu gibi Danimarka’da vize koşulu aramaktadır. Turist, iş ya da eğitim sebeplerine bağlı olarak gidileceği takdirde vize türleri değişiklik gösterir. Birçok birey kişisel olarak vize almayla uğraştığı için süreç de uzamaktadır. Halbuki Danimarka vizesi danışmanlığı ile işlemleri hızlandırabilirsiniz.

Danimarka Türklerden Vize İstiyor mu?

Evet, hükümet Türkiye’den giden Türk vatandaşlarından vize talebinde bulunuyor. Ülkeye geliş sebebi, banka hesabında yer alan maddi imkân ve birçok süreç incelenerek vize onayı verilmektedir. Her birey vize onayı alamadığı gibi profesyonel Danimarka vize danışmanlık hizmeti almayanların red alma olasılığı daha yüksektir.

Danimarka Vizesi
Danimarka Vize

Danimarka Vizesi için Gerekli Evraklar Listesi

Danimarka vize türleri oldukça farklılık içermektedir. Kısa süreli, öğrenci, işçi, uzun süreli ve kalıcı, akraba ziyareti gibi farklı sebeplere bağlı olarak bulunmaktadır. Her bir vize türünün evrakları değişiklik göstermektedir. Ancak genel itibari ile Danimarka vizesi danışmanlığı kapsamında da gereken evraklar şu şekildedir:

  • Pasaport (En fazla 10 yıl içerisinde alınmış olması gerekir. Evli olanlar kızlık soyadı ile danışmanlık yapamaz)
  • Danimarka Schengen vize danışmanlıksunun formu,
  • Vizeyi talep eden resmi bir dilekçe,
  • 2 tane biyometrik fotoğraf (Son altı ay içinde çekilen, beyaz fonda bulunup Photoshop içermeyen)
  • Nüfus kayıt fotokopisi,
  • Ülkede bulunulacak süre zarfı kadar sağlık ve seyahat sigortasının olması,
  • Uçak bileti, kalınacak bölge ve ev adres bilgileri
  • Banka hesap bilgileri ve dökümleri (Son üç aya ait olmalı)
  • Öğrenci ya da emeklilik belgesi
  • Kabul mektubu (Eğer öğrenci olarak gidilecekse)

Genel itibari ile bu şekildedir. Ekstra belgeler de ihtiyaç olunabileceğinden (danışmanlıkya göre) profesyonel bir vize danışmanlık merkezinden konu hakkında detaylı bilgi alınması gerekir.

Danimarka Vizesi Nasıl Alınır?

Danimarka vize alımı için öncelikle gerekli evrakların güncel, yıpranmadan ve eksiksiz toplanması gerekir. Gerekli birim ve kurumlara vize için danışmanlık açılır. Danışmanlıkya dönüş tarihi değişiklik göstermekle birlikte üç ayı bulabilir. Kişinin seyahat planından en geç 15 gün en erken 3 ay öncesinden danışmanlık yapması şarttır. Vize yanıtı olumlu ya da olumsuz şekilde kişiye bildirilir.

Danimarka Vizesi
Danimarka Vizesi

Danimarka Vizesi Nereden Alınır?

Danimarka Konsolosluğu kapsamında vize talebinde bulunulmaktadır. Ancak her şehirde konsolosluk olmamasından dolayı takibi yapmak adına profesyonel bir Danimarka vizesi danışmanlığı alabilirsiniz. Böylece süreç sizin yerinize takip edilerek konsolosluk ile olan yazışmalar takip edilebilmektedir.

Danimarka Vizesi Kolay mı?

Her vizede olduğu gibi Danimarka vize kapsamında da etkili olan unsurlar çoktur. Kolay ya da zor alınması; kişiye, çalıştığı danışmanlık merkezinin tecrübesine göre değişir. Eğer siz de kısa sürede Danimarka vize sahibi olmak isterseniz North Vize Danışmanlık Merkezimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Böylece vize almak hangi ülke söz konusu olursa olsun sizin için zor olmaktan çıkacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu