bulgaristan

14 Yaş Altı Bulgaristan Doğumlular İçin Oturum izni

Bulgaristan Pasaport Danışmanlıksu

14 yaş altı Bulgaristan doğumlular için oturum izni nasıl olmaktadır sorusuna cevap vereceğiz. Öncelikle bunun için belli durumlar vardır. Bunun için Bulgaristan pasaport danışmanlıksu yapmalınız. Öncelikle çocuklarınıza pasaport çıkartmak için danışmanlık formunu doldurmalısınız. Bu formu doldurmak için Bulgar Konsolosluk veya Büyükelçiliklerden randevu almalısınız. Size verilen randevu saati ve tarihinde Bulgaristan konsolosluğuna gelerek bu belgeyi doldurmalısınız. Verilen belgenin doğru ve titiz bir şekilde doldurulması gerekmektedir. Daha sonrasında pasaportunuzu size verilen diğer tarihte alabilirsiniz.

Konsolosluklar ya da büyükelçilikler çoğu zaman yoğun olduğu için danışmanlıklarınızı erkenden yapmanızı öneriyoruz. Bu durumlar ile uğraşacak zamanınız yok ise sizin adınıza firmamız bu durumu yönetmektedir. Gerekli belgelerin hazırlanması, ücretler konusunda firmamızı arayabilirsiniz. Danışmanlıklarınız formu doldurduktan sonra başlamaktadır. Pasaportunuzu Konsolosluktan başkasının almasını isterseniz Bulgar pasaportu danışmanlık esnasında Pasaportu teslim alacak kişiyi bildirmelisiniz. Aksi halde pasaportunuzu almakta sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Son dönemlerde konsolosluklar oldukça titiz çalışmaktadır. Bu yüzden belgelerinizi ayarlarken detayları kaçırmamalısınız. Bunun için bütün belgelerinizi ayarladıktan sonra ve danışmanlık formunu doldurduktan sonra danışmanlıklarınızı yapmanızı öneririz.

Genel olarak bu işlemin süresi 10 gün içinde çıkmaktadır. Fakat konsoloslukların resmi günleri ve tatil günlerinde çalışmadığını hesap etmelisiniz. Eğer acil bir durumunuz var ise, işlemlerinize erkenden başlamalısınız. Genel olarak işlemlerden 15 gün önce başlanması gerekmektedir. Sizin için firmamız bünyesinde bu işlemleri halletmektedir.

Bulgaristan pasaport işlemleri, harç ücretleri, evrakları, bazı gencellemeler her yıl değişmektedir. Bu yüzden ücret konusunda net bir bilgi yoktur. Fakat merkezden randevu alarak ya da iletişim numaramızdan bizi arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bulgaristan Pasaportu Çıkartmak İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

  • BG Vatandaşlığı danışmanlık formüleri (Zayavlenie)
  • Bulgaristan’ da doğduğu şehrin İlçe Nüfus Müdürlüğünden alınmış, yeni tarihli (Slujba “GRAO” – Grajdanska Registratsiya i Administrativno Obslujvane) Doğum Tasdik Belgesi (Akt za Rajdane).
  • Anne veya Babanın Bulgar Kimlik Kartı ve Pasaport fotokopileri gerekmektedir.
  • Anne veya Baba T.C. Vatandaşı ise T.C. Kimlik fotokopisi gerekmektedir.
  • Pasaport Harç ücreti

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu